• 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Pęknięte akwarium. W tym temacie szukamy pomocy w razie pęknięć szkła.

prawie przez cala szerokość. a mam takie pyt. jak bym z 2 stron dal szybę tzn od wewnątrz i od zewnątrz?? i jeszcze jedno pyt na czym by to najlepiej sklejić?? bo od wewnatrz to wiadomo silikon akwarystyczny a od zewnatrz wystarczy silikon sanitarny??

skoro chcesz z dwóch stron o czy nie łatwiej wymienić szybę?
Ogólnie jak chcesz z dwóch stron to czemu nie, ale od dołu musisz przykleić szybę wielkości całego dna. W takim przypadku faktycznie od wewnątrz silikon akwarystyczny, a od zewnątrz jakiś sanitarny.

z jednej strony by było łatwiej wymienić w całości. przemyśle to i zobaczę jakie szkło mam i co wybioręBig Grin dzięki bardzo za porade. a co do tego odpryska to szybę mam 6 mm a szyba odpryśnięta jest na niecałe 1 mm (tzn w grubości szyby.) czy jeszcze go wzmacniać?? czy możne tak zostać ??

Ciężko mi powiedzieć. teoretycznie nie powinno to spowodować pęknięcia szyby, jednak ja osobiście dla spokoju swojego ducha bym to wzmocnił.

ok. dziękuje za porade Big Grin

Witam wszystkich, to mój pierwszy post :-)
Mam trochę nietypowe pytanie do osób którym nieszczęśliwie pękło/rozszczelniło się akwarium i byli obecni w trakcie wycieku.
Mianowicie czy podczas awarii woda sika po pokoju czy spływa w dół i po szafce?

Różnie, może być tak i tak.


Skocz do: