• 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

wklady do fluvala 205
#1

Witam wszystkich i kazdego z osobna.
Troche temu zaczalem przygode z akwarium:

zbiornik 125l
oswietlenie 2x18 i 2x24 W+ odblysniki
fitr fluval 205 wklady: gabka, 2 pojemniki z ceramika i 1 pojemnik zwirek amonowy
CO2, podloze z nawozem, nawozy planta gainer macro i ferro+, RO
jutro montaz lampy UV-C 5W.
rybki: sum rekini, welonka, danio, 3 glonojady
roslin b malo. (walka z glonami i choroba w zbiorniku)

Pojawil sie problem:
wczoraj wymienilem 50% wody i dodalem wody z RO, wymylem filtr i wlaczylem. Caly czas widze, iz woda ma dosc duze zabrudzenie mechaniczne, nie jest to raczej nic biologicznego.

Pytania:
Czy moze byc to przyczyna. iz filtr ma zle dobrane materialy filtracyjne albo w zlej kolejnosci??
Czy moglo sie stac , ze w zlozonym filtrze powstala nieszczelnosc wewnetrzna i filtr z gabkami jako filtr mechaniczny nie dziala prawidlowo?
Moze jest jakas inna przyczyna?
#2

Jak dlugo dziala to akwarium? Moze to woda byla zanieczyszczona przy podmiance, a moze nie wyplukales dokladnie materialow filtracyjnych przed ich zastosowaniem w filtrze? Za malo szczegolow zeby dac jednoznaczna odpowiedz.

Pozdrawiam.
#3

Furion napisał(a):Jak dlugo dziala to akwarium?

Okolo 4 mce, jednak jest po leczeniu sera bactopur direct

Furion napisał(a):Moze to woda byla zanieczyszczona przy podmiance

Napisalem, ze woda z RO...Jakie moze byc tego prawdopodobienstwo..

Furion napisał(a):a moze nie wyplukales dokladnie materialow filtracyjnych przed ich zastosowaniem w filtrze?

Plukalem jak zawsze. Tutaj nic sie nie zmienilo. Ale jest to jakies prawdopodobienstwo...

Stalem sie Smiercia....Niszczycielem swiatow...
#4

Napisales ze DODALES wody z RO, ale wymieniles 50% wody. Dla mnie to nie jest jasne w pierwszym opisie ze calosc jest z RO. Moze ktos jeszcze posluzy rada. To bly moje koncepcje, bo stwierdziles ze zanieczyszcenie nie jest biologiczne. Czy ono bylo juz wczesniej czy dopiero jest od niedawna?

Ps. A moze to pozostalosci po leczeniu? Chemiczne? Ja po leczeniu uzywam do filtra wegla aktywnego, oczyszcza wode z chemi.


Skocz do: