• 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Czerwieniak dwuplamy
#1

Czy ktoś z was chodował tę rybkę?Chciałbym wiedziec czy nie zniszczy mi baniaka i roślin(nurzańce).I czy samiec względem samicy zawsze jest taki agresywny?Mam 112l i chcę chodowac parkę tych rybek.
#2

Myślę,że na parkę tych ryb wystarczy
#3

Spokojnie możesz trzymać parkę tych rybek. Co do roślin to osobiście nie polecam. Jeżeli już to dobrym rozwiązaniem (sam je stosuję) to posadzić roślinki w małych kamionkowych doniczkach z wybitym dnem i obłożyć korzenie dość dużymi kamieniami. Bardzo ważnym jest również podawanie karmy roślinnej. Zdecydowanie wpływa to na kondycję tych rybek. Ja podaję karmę roślinną cztery razy w tygodniu i rybcie czują się wyśmienicie. Podstawa to jednak mięso.
#4

112 litrów wystarczy smiało dla takich rybek, a roślinki to tak zrób jak kolega wyżej napisał
#5

te rybki są bardzo fajne... a najlepiej jak będziesz miał młode... fajnie z rodzicami sobie będą pływać fajny widokBig Grin
#6

Kup te czerwone, zielone nie są zbyt urodziwe,jeśli właśnie chcesz czerwone, to kupuj od sprawdzonych ludzi, bo jak już są takie 4-5cm już powinny nabierać czerwieni. A najlepiej jak byś kupił dobraną parkę.
W sumie takie akwarium to mógłbyś trzymać 1+1 czerwieniak i 1+1 zerba, ale w takim układzie narybku się odchowa mało. Co do roślin-kryptokoryny,anubiasy,rogatki,moczarki-te jedynie dadzą rade Wink-

PS: Sorki za odgrzewanie kotleta ale bralem przykład z tego @UP.

240l :
Andinoacara rivulatus 1+1
Thorichthys meeki 1+1
Heros efasciatus gold (red) 1+1
37,5l :
4+2 Gupik :)



#7

U mnie nie niszczą roślin.Jedzą wszystko.Jak jesteś z Trójmiasta to mam na wydanie prześliczne Lifalili intensywnie czerwone
#8

Ja mam parkę w 100l akwarium i zastanawiam się czy nie powiększyć? Jak myślicie?
#9

Nie powiększysz,będzie wojna chyba że więcej osobników ale wtedy przerybienie i młodych się nie doczekasz.Dominująca para rezygnuje z wychowanie młodych jesli uzna,że nie wyeliminuje czytaj zabije wszyskich intruzów.
#10

2 parki czerwianików w 112l mogą być, jednakże ciągłe wojny w akwarium są nieuniknione a narybku coraz mniej także wole nie próbowac.

240l :
Andinoacara rivulatus 1+1
Thorichthys meeki 1+1
Heros efasciatus gold (red) 1+1
37,5l :
4+2 Gupik :)





Skocz do: