• 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

glonojad
#1

- temperatura wody: wymieniałem niedawno i aktualnie 16oC
- czym karmimy rybki oraz ile razy dziennie: daje mu codziennie 1 tabletkę GREEN ALGAE WAFERS z firmy tropical
- jak często i ile podmieniamy wodę w akwarium: co 2 tygodnie około
- dokładny opis choroby: wczoraj w nocy zaniepokoił mnie stan glonojada.plywal do góry brzuchem na środku akwarium. Zauważyłem także u niego czerwone zadrapania/rany na brzuchu.dzisiaj rano już pływa normalnie po ścianach tylko jest jakiś przestraszony i w miejscu gdzie była rana trochę spuchł Sad nie wiem co może być przyczyna jego stanu bo jestem początkującym w akwarystyce
- pojemność akwarium: 25l
- obsada ryb w akwarium: welonek,glonojad
- jakie preparaty chemiczne były dodawane ostatnio do wody: mfc od tropicala i błękit z pph sum
- podanie stężenia NO2, NO3, pH itd.


zdjęcia zrobione wczoraj







sorry za jakość
#2

Kolejny temat typu "rybki zdychają pomocy"
proponuję zacząć trochę poczytać o akwarystyce a później się za nią brać.

Najlepiej oddaj te ryby, masz dla nich za małe akwarium, glonojad pewnie zdycha z powodu zbyt niskiej temperatury...
#3

w sklepie mi powiedzieli ze potrzebują temp powyżej 20oC no i tak też wyczytałem na stronie jakiejś.
to przez temperaturę ma takie czerwone zadrapania i obrzęki ?
#4

Jeśli ma zadrapania, to na pewno spowodowane mechanicznie, czyli np. przez inną rybę, złe podłoże, itp...
#5

Zacznę od tego, że w twoje akwarium nie nadaje się dla żadnej z tych ryb, wymagają znacznie większego litrażu. Jeżeli nie możesz sobie pozwolić na większy zbiornik to te ryby należy bezwzględnie oddać (oczywiście po wyleczeniu) a kupić coś odpowiedniego to twojego litrażu.

Zbrojnik cierpi na zapalenie przewodu pokarmowego. To nie żadne zadrapania tylko przekrwienia. Przez 5 dni zastosuj bezwzględną głodówkę. Po tym czasie zacznij podawać bardzo niewielkie ilości lekkostrawnych pokarmów naturalnych: obgotowana marchewka, kalafior, brokuł, sparzony liść kapusty czy szpinaku. Powoli zwiększaj dawki pokarmu. Dieta ryby musi być urozmaicona, nie można karmić tylko jednym rodzajem tabletek.
Oprócz tego zadbaj o poprawę warunków w akwarium.
Z tego co napisałeś wynika, że nie masz grzałki. Posiadasz chociaż filtr?
Tą wodę to wymieniasz w całości czy częściowo?

Potęga słów wielokrotnie powtarzanych jest wielka. Nie zwalnia nas to jednak z myślenia i dociekania prawdy drogą pogłębiania wiedzy i własnych doświadczeń.

#6

posiadam grzałkę z termostatem, napowietrzacz z filtrem

dziękuje
za odpowiedz zastosuje się do twoich rad
#7

ptaku2020 napisał(a):temperatura wody: wymienialem niedawno i aktualnie 16oC
ptaku2020 napisał(a):posiadam grzalke z termostatem,napowietrzacz z filtrem
Na ile ustawiłeś temperaturę na termostacie ? Może zapomniałeś włączyć grzałkę ? Może termometr albo grzałka nie działają ? Może trzymasz akwarium na balkonie ?
Na zdrowy rozum... coś musi być nie tak z tą temperaturą... Wink
#8

grzałka ustawiona na max ale najwidoczniej coś nie tak jest z nią.Na szczęście znalazłem jakąś starą i już mam 19oC.Na pewno włączona, bo czerwona dioda się świeci.Akwarium trzymam w pokoju Wink
#9

Cytat:Na pewno włączona, bo czerwona dioda się świeci.
Tiiaa... Umnie ostatnio też się świeciła, tylko grzałka nie grzała.

Jesteśmy zarozumiałymi ignorantami zapatrzonymi w swoje "człowieczeństwo", które zamiast otworzyć nam szerzej oczy na otaczający nas świat, przysłoniło je mgłą pychy.
#10

Wyłącz klime w akwarium bo grzałka nie wyrabia Wink

p.s po prostu żal nic więcej, google nie gryzie naprawdę to potulne zwierze.


Skocz do: