• 16 Głosów - 3.38 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Jaka obsada do Twojego akwarium?

Wszystkie wymienione rybki zajmą się narybkiem gupika, nie wiem tylko jak z molimezjami. Najchętniej zajmą sie nimi pielęgniczki, ale twardość wody jest przy nich ważna a ty nawet nie podałeś. Jak razbory podrosna, to też będą narynek wcinać. Skalary?! Zmiłuj się, to piękne ryby, ale wymagają dużo miejsca, i przede wszystkim wysokiego akwarium, hodowlane dorastają średnio do 25 cm, a dzikie to nawet do 35. Minimum 200l!

Witam,
Mam akwarium 54 litry (zestaw Aquael 60) a w nim:
4 kiryski
4 gupiki (2 samce + 2 samice)
5 małych gupików (narybek około centymetra - nie wiem co z tego jeszcze wyrośnie).
8 neonów Innesa
1 bojownik

Czy mam już przerybienie? Czy powinienem się czegoś pozbyć (z wyjątkiem narybku który jak podrośnie to go oddam)? Czy mogę mieć więcej dorosłych gupików (np. 8 - cztery parki)?
Czy powinienem kupić dla bojownika samice?

Dzięki za pomoc

Witam akwarium 112L czy obsada jest ok:

Akara maronska x4
neon innesa x8
kirysek panda x4
piskorek kuhla x2
otosek przyujsciowy x2

Załączone pliki Miniatury

nie, zbiornik jest zbyt mały dla tej obsady - otosek ryba stadna 2 szt. to za mało

200 l agassiza, otoski i rodostomusy
http://s2.ifotos.pl/img/Akwa-2Mjp_hhaahrr.jpg

Hej.
Mam akwarium 112l.
Filtr wewnętrzny Aqua Szut 550 + zewnętrzny Eheima ( modelu nie pamiętam). Oświetlenie 2 x Diversa Opti Plant.

Obsada:
1 x bojownik
8 x razbora klinowa
3 x prystelka (tyle zostało i już nie będę uzupełniał)
3 x kirys pstry
3 x kirys spiżowy

Akwarium jest po zmianie aranżacji. Miałem zwartkę, która zarosła cały baniak i w końcu po kilku strzyżeniach ostatecznie się jej pozbyłem. Teraz zrobił się luz i myślę nad obsadą. W związku z tym pytanie co dodać ? Czy więcej razbor czy może razbory +np. rodostomusy? Sam nie wiem co robić, bo chciałbym ożywić akwarium i nie wiem co począć? Co radzicie ?

Witam wszystkich forumowiczów, chciałbym się Was poradzić albowiem założyłem 200l akwarium (filtr wewn aquael turbo 2000 oraz zewn jakiś chinol hw), jednakże moja kranówka ma ph 7,4-7,6... (testy kropelkowe jbl). W planach jest korzeń (aktualnie topi się w starym garncu, dość pokaźny (70x40) ale wątpię, aby zmienił znacząco parametry wody. Myślałem wstępnie o takiej obsadzie:
8 kirys spiżowy
6 gupik
6 zmienniak wielobarwny
12 danio pręgowany
12 Tetra Kerri Blue
8-10 otosek
6 akara z Maroni
lecz martwię się, że takie rybki jak otoski czy Tetra nie dadzą radę i dlatego chciałbym poznać Wasze zdanie, jakie są Wasze sugestie, co zmienić, dodać, usunąć.
Myślałem jeszcze o razborach klinowych, barwieńcach albo bystrzykach (kolumbijski czy ozdobny). Głównie plan jest taki aby dopasować wszystkich mieszkańców pod Akary z Maroni i żeby to one były największe w akwa. Z góry dzięki za każdą radę lub krytykę. Pozdrawiam

Witam serdecznie,
Obecnie posiadam zbiornik 30l ale za jakiś miesiąc do dwóch uruchamiam baniak 98l (80x35x35).
W tej chwili mam 4 otoski, kiryska pstrego, albinosa oraz jednego dorsłego gupika i kilkanaście młodych (ok.2 miesiące).
Przy przenosinach planuję dobrać jeszcze neonki czerwone ok.10 szt., 2 otoski i może jakieś inne stadko - może razbory klinowe albo bystrzyki amandySmile
Podsumowując obsada wyglądała by mniej więcej tak:
10x neon czerwony
6x otosek
kirysek pstry i albinos
3x gupik samiec
ewentualnie jakieś drugie stadko.
Czekam na opinie czy dobrze to planuję czy coś skorygować

Bo o brzankach sumatrzańskich nie mam co myśleć?

Skocz do: