Odpowiedz  Napisz temat 
Strony (151): 1 ... < Poprzednia 147 148 149 [150] 151 »
Jaka obsada do Twojego akwarium?
Autor Wiadomość
Bolkovsky
Junior
**

Grupa: Akwaryści
Status: Offline
RE: Jaka obsada do Twojego akwarium?

Witajcie, po wymianie filtra pielęgniczki niestety odpadły więc czekam, aż filtr dojrzeje i zastanawiam się nad uzupełnieniem obsady.
Wymiary szkła:
100x20x50 cm

Filtr: tetratec ex 800 plus
Oświetlenie: (planowo 2m LED zimna 1m LED ciepła)
Roślinność: Nurzaniec, moczarka, żabienica

GH 8
KH 7
pH 7.2

temperatura między 24-26

Obsada obecna:
9x Neon Innesa
4x Neon czarny
1 Bocja siatkowana
6x Kirysek Panda
1x Helenka

I teraz 2 opcje do wyboru
11 Neon Innesa
11 Neon czarny
harem kakadu
1 bocja
6 pand
3 Helenki

Lub oddać neonki i wtedy
6 pand
2 bocje

i do tego jakiś średniej wielkości para/harem coś typu skalar tylko zimno lubne ?

12.06.2015 11:51
Znajdź wszystkie posty użytkownika Zacytuj ten post w odpowiedzi
kirito
Nowy
*

Grupa: Zarejestrowani

Witam mam pytanie odnosnie mojego akwa:
Litraz 200l
Grzalka 150w
Temp 25
Filtr Aquel turbo filtr 1000 z ceramika
Brzeczyk
Odzywki jakie daje to Planta Gainer Carbo i Ferro+
Rosliny:
Zabienice, lotos tygrysi, watrobowiec, mech jawajki, galezatki, anubiasy, microzorium, kryptokoryna, nurzaniec, moczarka, pistia

Pytanie odnosnie ryb, czesc dostalem od znajomych po likwidacji ich akwa albo po zmianach obsady. Co proponujecie zmienic?

Obecna obsada:
4skalary, 2 zbrojniki niebieskie, 3 labeo, 2 bocje wspaniale, 3 mieczyki, 3 rozbory klinowe, 7 kirysow (spizowe i pandy), 2 samice bojownika, 5 danio, 15+- gupik, 7 neonow, 4 molinezje i 3 teczanki.

Glonow brak, woda czysta, podloze to piach i roznej grubosci zwiry, kamienie i kokosy.

Wiem ze to wyglada jak zupa rybna i totalnie wszystko plywa ale licze na jakas konstruktywna krytyke.

(Ten post był ostatnio modyfikowany: 15.06.2015 15:18 przez kirito.)
15.06.2015 15:16
Kelvezu
Senior

Zdecyduj co chcesz trzymać. Zostaw jeden gatunek ryb ławicowych i dokup więcej osobników. Labeo mogą zrobić się terytorialne. Pozbyłbym się w ogóle, to samo bocje. Teraz, albo skalary albo tęczanki, będą sobie przeszkadzać.
Osobiście proponuje zostawić: Skalary, razbory klinowe, ale w liczbie 20-30, zbrojniki, kirysy, możesz dokupić więcej z tych dwóch gatunków.

200 L Ameryka Poludniowa

28 l Krewetki

"Jesteś odpowiedzialny za to co oswoiłeś"
15.06.2015 18:11
kirito
Nowy
*

Trzymam juz tak ryby od okolo miesiaca, labeo juz wybraly sobie rewiry i nie wchodza sobie w parade, to samo tyczy sie bocji.
Skalary juz sie sparowaly.
Nie mam za bardzo komu oddac ryb, musze pochodzic po zoologicznych i popytac ktory chcialby wziac.

Jakies rady dotyczace roslin lub innych rzeczy w akwa?

15.06.2015 18:15
Kelvezu
Senior

Masz 9 gatunków ryb stadnych, które nie mają stada. Coś musi sobie pójść. Rośliny raczej niewymagające, poza lotosem, nie wiem jakie żabienice. Nie przesadzałbym z nawożeniem.

Polecam filtr kubełkowy, nie mam pojęcia jak twój daje rade z tyloma rybami.

Ale jak coś wygląda na głupie i działa to wcale nie jest głupie Smile

200 L Ameryka Poludniowa

28 l Krewetki

"Jesteś odpowiedzialny za to co oswoiłeś"
15.06.2015 20:30
kirito
Nowy
*

Filtr daje rade bo dbam o akwa xd nie zapuszczam go i ciagle cos grzebe Wink
Jedyne nawozy to ferro i carbo jak pisalem plus kulki gliniano torfowe pod rosliny.
Lotos nie jest tak wymagajacy jak sam myslalem ewentualnie mam dobra reke do roslin.
A z rybami zalatwie sprawe jak tylko dowiem sie gdzie moge je oddac Wink

15.06.2015 20:33
Szymo7
Nowy
*

Witam ja posiadam akwarium 150l trzymam w nim:
-9 neonow Innesa
-6 gupikow
-parke barwniakow czerwonobrzuchych
-2 kiryski oraz po sztuce rozbory klinowej oraz danio co dodac oc zmienic w obsadzie ? Wiem ze napewno musze dokupic rozbry i danio oraz kilka kiryskow Big Grin[/align]

09.10.2015 17:39
krzysztof_m
Nowy
*

Witam. Jestem nowicjuszem z Płocka. Sporo czytałem o tematyce akwarystycznej zanim zdecydowałem się na to hobby. Założyłem akwarium 112l, filtr zewnętrzny midikani, badania kropelkami jbl wykazują że zbiornik już dojrzał - mierzę tylko związki azotowe. Woda kranowa w moim mieście jest średniotwarda o pH lekko powyżej 7 - to są dane internetowe ze strony dostawcy wody. Roślinki wybierałem raczej sugerując się gustem - jakaś trawka, żabienica, moczarka. Wszystkie się przyjęły. W akwarium jest klika kryjówek z kamieni, podłoże to żwirek 2-3 mm. Do zbiornika wprowadziłem już 7 szt kirysków, 4 gubiki i 13 szt razbory klinowej. Gatunki wpuszczałem w odstępach czasowych zalecanych na forach, w międzyczasie robiłem badania. Wszystkie rybki wyglądają na zdrowe, żadna nie padła. Ostatnie zasiedlenie zbiornika nastąpiło 3 dni temu. Teraz myślę o wprowadzeniu jakiegoś gatunku który będzie ładnym kontrastem dla ławicy. Gatunku który będzie wyróżniał się kolorystyką i wielkością w stosunku do mieszkańców akwarium ale zarazem aby zbiornik był odpowiednich wymiarów. Tu potrzebuję pomocy fachowców ponieważ sprzedawcy w sklepach zoologicznych nie raz nie posiadają wiedzy która by ich uwiarygadniała.
Co mogę dodać do obecnej obsady? mieczyki, molinezje, pielęgniczki ramireza? Ile sztuk mogę dokupić? Oczywiście decyduje tu skład wody i wielkość akwarium. Chciałbym też aby nowi mieszkańcy trochę "postraszyli" razborki żeby utworzyły ławię, ponieważ kupiłem je w tym celu, a one pływają samopas. Mam jeszcze jedną sprawę odnoszącą się do sumienia. Mianowicie nie wiem co robić z narybkiem gubika. W międzyczasie pojawiło się klika maluchów. Czy prawdziwy akwarysta może tak dobrać obsadę aby narybek czy ikra były naturalnym pożywieniem dla innego gatunku? Wiem, że gubik sam jest kanibalem, ale te które mam ocaliły 2-3 małe sztuki. Z góry dziękuję za pomoc.

25.04.2016 13:50
agassizek
Użytkownik

Wszystkie gatunki, które wymieniłeś nadają się do twojej obsady, ale rzy p. ramirezi bardzo ważne są parametry wody i jej jakość, jest to bardzo wrażliwa rybka. Twardość powinna być poniżej 10, ph poniżej 7, KH bliskie 0. Inna sprawa, myślę, że nie uda ci sie zbić razbor w ławicę, ale może pielęgniczka kakadu, bo u mnie w 112 mam 16 zwinników jarzeńców, i przy kakadu, które je czasm trochę pogonią trzymają się przynjmniej w jednym obszarze akwarium. A jak chcesz mieć jakiś mocniejszy akcent kolorystyczny to może tęczanki? Jeśli bardzo chcesz odchować narybek gupika to kup kotnik(taki z siatki). Ciężarną samiczkę wkładasz do kotnika, a potem odchowujesz młode.Nic prostszego!

I nie pisze sie gubiki, to są gupiki (od nazwiska ojca johna guppy'ego).

(Ten post był ostatnio modyfikowany: 25.04.2016 17:22 przez agassizek.)
25.04.2016 17:20
krzysztof_m
Nowy
*

Co do gupikow,chodzilo mi o humanitarne pozbycie sie narybka. Chcialbym posiadac w akwarium 1 - 3 szt ryb które by przepadły za żywym pokarmem typu narybek. Niech w akwarium panują prawa natury. Może mieczyki? A.skalary?

25.04.2016 22:27
Strony (151): 1 ... < Poprzednia 147 148 149 [150] 151 »
Odpowiedz  Napisz temat 

Pokaż wersję do druku
Wyślij ten temat znajomemu
Subskrybuj ten temat | Dodaj ten temat do ulubionych

• 16 Głosów - 3.38 Średnio

Skocz do:
Witajcie