• 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Ślimak zjadający ślimaki Anentome helena
#31

Nie. Smile







#32

Z tego co mi powiedział pewen fach-man, jedna helenka jest na min 10l. Dlaczego? Nie mam pojęcia...może ze względu na szybki zanik pokarmu(innych ślimali)= głodówka

240 litrów
#33

A czy mogę kupić takiego ślimaka do 25 l akwarium po ostatnio zauważyłem dwa małe ślimaki ... Pewnie się tam znalazły gdy w sklepie zoologicznym przy wyłapywaniu rybek sprzedawca zgarnął trochę żwiru w którym musiały się znajdować...

[11l-Zbiera kurz na półce]
[25l-Czeka na nową aranżacje]
[112-ogólne]
#34

Jeżeli w zbiorniku nie bedziesz miał muszlowców, bocji, pielęgnic ( a mam nadzieję że mieć ich nie będziesz w 25l Wink) to spokojnie wrzuć helenkę.

240 litrów
#35

Czy zaistnieje problem jeżeli będzie w jednym akwarium ślimak Helena i Ampularia?

"Mówiąc pokrótce, się lenię
mogę siedzieć w fotelu tak długo aż zapuszczę korzenie,
wtedy czuję jak spada co sekundę ciśnienie,
luz mam od rana, może pojutrze się zmienię "
#36

Jedna Helenka nie zrobi krzywdy dorosłej ampularii. Ale stadko wygłodzonych Helenek na pewno się z nią rozprawi.

Potęga słów wielokrotnie powtarzanych jest wielka. Nie zwalnia nas to jednak z myślenia i dociekania prawdy drogą pogłębiania wiedzy i własnych doświadczeń.

#37

kahim napisał(a):Jeżeli w zbiorniku nie bedziesz miał muszlowców, bocji, pielęgnic ( a mam nadzieję że mieć ich nie będziesz w 25l Wink) to spokojnie wrzuć helenkę.

witam mam pytanie bo ja już mam ślimaków około 40 szt tyle naliczyłem i więcej już mi się nie chciało.
planuje hodować parkę pielęgniczki agassiza, kakadu, ramireza jednejh z nich więc czy one się rozprawią ze ślimaczkami czy muszę zaopatrzyć się w Helenki?

gg: 1919146
email: tasman01@gmail.com
tel. 692832580
#38

nie będą jadły ślimaków.

https://www.facebook.com/pages/From-all-...6571785133
Zapraszam na stronkę na FB i zostawienie lajka!:)
pozdrawiam
#39

Witam kupiłem dwa ślimaki Helena ale od paru dni nie widzę ich co się z nimi stało ?

Tematy zostały połączone.
Korzystaj proszę z opcji SZUKAJ
Nazwa tematu powinna opisywać problem.
Kejdi
#40

Spokojnie u nich to normalne. Po prostu zakopały się w piasku albo siedzą w jakiejś roślince. Nie musisz się o nie martwic.

"Life is a mystery, everyone must stand alone..."


Skocz do: