• 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Opti plant, opti natural
#1

CO sądzicie o świetlówkach opti plant i opti natural??Mam wtej chwili zwykłe świetlówki 2x18 na 112 litrów akwarium, czy te świetlówki są dobre i czy faktycznie ich działanie jest takie jak w opisach?? Mam zamiar je kupić i chcę się was poradzić czy nie wywalę pieniędzy w błoto??
#2

Cudów z pewnością nie czynią ja pozostanę wierny zwykłym marketowym ale jak masz nadmiar kasy to spróbuj zobaczymy

Młode ampularie do oddania !!!
#3

Witam, zakupiłem dziś obydwie świetlówki, i pierwsze co zauważyłem to ryby maja fantastyczne kolory w tym świetle o wiele lepiej niż w poprzednim, i druga sprawa woda też wydaje się o wiele klarowniejsza :-)a co do roślin poczekamy zobaczymy :-)
Sprzęt:
-112 litrów profil
-grzałka hailea 100W
-filtr hailea BT700
-pompka aquael aps 100
-oświetlenie (opti palnt i natural 2x18W)

Mieszkańcy
8-gupik pawie oczko
1-moliznezja żaglopłetwa
2-mieczyki
4-kirys pstry
2-zbrojnik
4-otoski
#4

Dziś mogę powiedzieć że rośliny ruszyły, jednak to nie voodoo coś wtym jest :-)moczarka rośnie jak opętana, żabienice tez ruszyły, czekam jeszcze na active planta dam im troche odżywki :-)

   

a to moczarka cztery dni temu była taka żółta tylko :-)
#5

Czekam na dalsze relacje, może wymienię swoje marketówki Smile

Każdy temat w tytule powinien zawierać ogólny opis problemu.
Pisz poprawnie !


Od czasu stworzenia Internetu ruch obrotowy Ziemi jest przede wszystkim napędzany przez zbiorowe obracanie się nauczycieli języka polskiego w grobach.
#6

Podepnę się pod temat z pytaniem. Kupiłem dziś świetlówki opti natural i opti plant z firmy diversa(T8 18W). Opti plant świeci bardziej w kolorze fioletowym. Nigdy nie miałem z tym styczności więc pytam czy tak jest normalnie czy może ma jakąś wadę?
#7

(08.10.2008, 10:17)mariusz_and napisał(a):  Dziś mogę powiedzieć że rośliny ruszyły, jednak to nie voodoo coś wtym jest :-)moczarka rośnie jak opętana, żabienice tez ruszyły, czekam jeszcze na active planta dam im troche odżywki :-)



a to moczarka cztery dni temu była taka żółta tylko :-)

Jest różnica między częścią świeżo zieloną i tą żółtą. A może po prostu roślina się cieszy że wreszcie zmieniłeś świetlówkę, bo stara była wyczerpana i świeciła ale słabo.
Nic nie sugeruje, tylko tak na głos myślę...
Pamiętam jak sama sprawiłam sobie florę-glo. Podobnie na początku się nie mogłam nadziwić efektem tej wymiany. Ale zauważcie że przy zmianie na zwykłą a nową, jest podobnie. Osobiście nie mam zamiaru płacić 5x więcej za żarówkę.
#8

A czy pani moderator sprawdziła date posta którego cytuję ? Smile

"NADGORLIWOŚĆ JEST GORSZA OD FASZYZMU"

[url=http://en.grepolis.com/invite-4901565-en77?invitation_id=694106&invitation_mac=0db7d640&ref=player_invite_bbcode][/url]
#9

(09.04.2013, 18:29)krzysiek2703 napisał(a):  Podepnę się pod temat z pytaniem. Kupiłem dziś świetlówki opti natural i opti plant z firmy diversa(T8 18W). Opti plant świeci bardziej w kolorze fioletowym. Nigdy nie miałem z tym styczności więc pytam czy tak jest normalnie czy może ma jakąś wadę?

To kolega chyba nie widział, jakim fioletem świeci PowerGlo Smile
#10

NO właśnie nie widziałem i dlatego dla pewności spytałem. Rzeczywiście tak jak sporo osób pisze efekt wizualny jest niezły. Dzięki za odpowiedź


Skocz do: