• 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Jak zmniejszyć azotyny w akwarium?
#1

Witam, jak mogę zmniejszyć poziom azotynów? Tatuś robił mi testy:
wyniki były zastraszające-2,5 mg na litr wody. Akwarium ma 160 l, głównie welonki i glonojadki. Pozdrawiam.
#2

Dobra obsada(nie przerybiona), regularne podmiany i dobrze dobrana filtracja.Poza tym chyba masz złe testy bo takie stężenie zabiłoby ryby.Jakie masz testy?

Pisząc poprawnie wyrażasz szacunek dla użytkowników czytających Twoje posty.
#3

Można dożucić więcej ceramiki do filtra. Wywalić z niego gąbki a na wlot filtra założyć przed filtr (prefilter) gąbkowy.
#4

Podmieniaj co tydzień 30% wody.
Zmniejsz obsadę, pewnie masz za dużo ryb.
Na takie akwarium to maksymalnie 4 welonki.

Każdy temat w tytule powinien zawierać ogólny opis problemu.
Pisz poprawnie !


Od czasu stworzenia Internetu ruch obrotowy Ziemi jest przede wszystkim napędzany przez zbiorowe obracanie się nauczycieli języka polskiego w grobach.
#5

Czy welonki mogą być z innymi rybami na przykład:: gurami Welonki Danio Neonki!! Prosze odpisać po chce kupic!!
#6

dobre odmulenie dna i podmiana wody (ja bym proponował 40,50%)
#7

Nie, jeśli masz welonki, to nie wpuszczaj już do nich więcej ryb, zwłaszcza przy tym litrażu.
Przede wszystkim chodzi o temperaturę, welonki wolą chłodną wodę a reszta ryb, które wymieniłaś ciepłą.

PS : olusia9714, to nie Twój temat, takie pytania zadajemy w tym temacie :
http://www.akwaswiat.net/jaka-obsada-do-...-4591.html
#8

Takie stężenie azotynów oznacza złą filtrację biologiczną w akwarium. Źle czyszczony bądź za mały filtr, wymiana całej wody w akwarium, przekarmianie ryb, dolewanie chemii bez powodu to tylko niektóre powody występowania azotynów w akwarium o których czytałem. Można pomyśleć nad filtrem hydroponicznym albo dużym kubełkowym jeśli zwykły nie daje sobie rady.
#9

A ja nadal twierdzę, że testy są złe, bo takie stęzenie zabiłoby ryby.Możesz podać jakie masz testy?

Pisząc poprawnie wyrażasz szacunek dla użytkowników czytających Twoje posty.
#10

amator76 napisał(a):Takie stężenie azotynów oznacza złą filtrację biologiczną w akwarium. Źle czyszczony bądź za mały filtr, wymiana całej wody w akwarium, przekarmianie ryb, dolewanie chemii bez powodu to tylko niektóre powody występowania azotynów w akwarium o których czytałem. Można pomyśleć nad filtrem hydroponicznym albo dużym kubełkowym jeśli zwykły nie daje sobie rady.

strojter napisał(a):A ja nadal twierdzę, że testy są złe, bo takie stęzenie zabiłoby ryby.Możesz podać jakie masz testy?
Witam, testy są z Rataja, nazywają się Azotin. Filtry raczej są niewinne, bo są 4: kubełkowy zewnętrzny Eheim Super 280, wewnętrzny Eheim Super 109, wewnętrzny Elite Jet Flo 64
z deszczownicą i wewnętrzny Eheim 163 z deszczownicą. To chyba nie są złe filtry, co ShyWink?
Ostatnio ograniczyłam obsadę, tj. przełożyłam 1 glonojadka do wysprzątania mniejszego akwarium
z narybkiem gupików i platek oraz 3 bojownikami w czasie tarła, ale niedługo albo przeniosę go znowu do 160 l, albo dołożę mu samicę, bo ona jest smutna (?), głównie siedzi sobie teraz pod mangrowcem i dosyć rzadko wychodzi, martwię się o nią, jest już dosyć duża (ma dłuuuugi ogonek Big Grin) i chyba muszę jej wybudować większą kryjówkę. Pozdrawiam
i proszę o pomoc.


Skocz do: