• 1 Głosów - 1 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Karmienie bojowników
#1

Witam.
Tym razem pytanko z dziedziny zywieniowej.
Mam w akwarium bojownika i dwa male glonojady - otocinklusy.
Bojownik dostaje swoje pozywienie TetraBetta (specjalne dla bojownikow) natomiast glonojady dostaja tabletki Tetra Pleco-Min.
Problem w tym ze bojownikowi tak one smakuja, ze wieczorem na nie wrecz poluje.
Wrzuca sie te tabletki do wody przed zgaszeniem swiatla. Tak sie nauczyl ze plywa o tej porze jak szalony i szuka przy dnie gdzie tym razem wrzucilem. Jak juz znajdzie to siedzi przy nich i wcina. Jak glonojady podplyna to je odpedza.
Boje sie ze po pierwsze glonojady nie moga sobie zjesc, a po drugie ze moze sie cos stac bojownikowi bo wcina tego tyle ze potem wyglada jakby byl w ciazy Wink
Mozna sobie z tym jakos poradzic? Moze jakies pomysly??
#2

Możesz spróbować podzielić tabletkę na pół (jeśli 2 to będzie za dużo) i wrzucić je w różne miejsca. Albo zmienić pokarm na jakiś czas. Albo jedno i drugie. Więcej mi nic do głowy nie przychodzi.
#3

Mam 4 bojowniki w 30 litrowym akwarium, 3 samice i samiec. Niestety 2 samice i samiec były kupione w sklepie gdzie karmiono je wyłącznie mrożoną ochotką . Teraz nie chcą jeść prawie nic poza nią ewentualnie wodzień. Chciałabym je jakoś przekonać do innych pokarmów bo przecież potrzebują witamin.Próbowałam dwutygodniowej głodówki ale nie pomogła. Proszę napiszcie mi co mam zrobić.
#4

jesli sa az tak uparte to podawaj im ta mrozonke ale z tego co wie to sa specialne praparaty ktore mozna dodac do pokarmu zeby nabral on wiecej witamin to musisz sie w sklepie popytac....nie wiem czy twoje bojowniki bede to jesc ale z tetry sa przysmaki dla rybek wlasnie tez ochotka w galaretce i z duza iloscia witamin itp. (tetradelice)
pozdro
#5

Dziękuję Ci Gosiu Smile
Dawałam im już wcześniej pokarm dla bojowników tetry w żelu ale je go tylko samiec. Samice są naprawdę bardzo wybredne, ale że tak od 3 dni próbują jeść płatki narazie je ciągle wypluwają ale i tak jest lepiej niż było Smile
#6

Zacznij im podawac płatki - a zmniejsz dawke ochotki. Po pewnym czasie rybki powinny zmienić swoje przyzwyczajenia.


A swoją drogą to bardzo dziwne, że w sklepie karmili ryby........ochotką. Sklepy, ktore znam, zazwyczaj karmią ryby najtańszym platkowanym pokarmem Sad
#7

Lekki offtop:
Cytat:Sklepy, ktore znam, zazwyczaj karmią ryby najtańszym platkowanym pokarmem
U mnie karmią najtańszym granulatem :/
#8

Mam pewne pytanko, a mianowicie: co z domowego jedzenie, np. warzyw mogę dawać mojemu bojowinkowi? Chcialabym mu jakos urozmaicic diete. Aha i jeszcze jedno: niektorzy pisza ze ich ryby jedza z reki, wiecie moze jak tego dokonac?
#9

Cytat:. Aha i jeszcze jedno: niektorzy pisza ze ich ryby jedza z reki, wiecie moze jak tego dokonac?
Samca bojownika napewno nieprzekonasz do tego. Samice można,ale niewiem w jaki sposób, moge ci tylko powiedzieć to co słyszałem:"na początku najlepiej jest oswoić rybki z naszą ręką, bo muszą wiedzieć, że nic złego niechcemy jej zrobić. Następnie trzymać ręke koło pokarmu.Reszta powinna być łatwa".
#10

Nie wiem jak z warzywami, ale jeżeli chcesz urozmaicić pokarm bojownikowi to możesz mu kupic w sklepie zoologicznym robaki. Poprostu spytaj sie o robaki. Są one cienkie i czerwone, napewno poznasz. Jedna porcja (taki mały woreczek albo plastikowy kubeczek) kosztuje mniej niz złotówkę.Sam mam bojownika i te robaki bardzo mu smakują. Big Grin


Skocz do: