• 3 Głosów - 3.67 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

SÓL - Zastosowanie soli w akwarystyce - profilaktycznie - dodawać czy nie dodawać ?

A co tu tłumaczyć?? Trzeba w końcu jakoś sprzedać przecież własny produkt.

Ja wam powiem co zrobiłem kiedy nie wytrzymywałem już ze ślimakami. Zebrałem caluteńki żwir (podłoże) i wrzuciłem do garnka.Do garnka dolałem wody i postawiłem na piecyku i odpaliłem piecyk.Dosypałem parę łyżeczek soli z zostawiłem. Gotowało się ok.10minut. Wodę wylałem, żwir dokładnie opłukałem i to tyle.Od tamtego czasu tylko puste skorupki znajduję.

Sól firmy dako art.Po rozpuszczeniu kolor wody początkowo niebieski. posiada zawartość nadmanganianu potasu mam akwarium pod trofcie pytanie! czy sól ta nie wybije mi bakterii w wodzie i filtrze akwa o poj 370l wsypałem pudełkona 200l ,proszę o poradę czy nie zaszkodziłem

Jeżeli kupiłeś sól akwarystyczną to nie. Jej składniki są tak dobierane, by w miarę odwzorowywały to co w naturze. W morskich akwariach też przecież filtracja odpiera się w znacznym stopniu na bakteriach N.

A po co sypałeś to do słodkowodnego akwarium??

Ja mam bryły solne , czyli sól niejodowaną, i albo ją troche skrusze i wrzuce, albo skrusze i wrzuce plus dodatek soli kuchennej (jodowanej) na ryby bardzo działa pod względem rozrodu ,cały czas się trą , ale gdy jest jej za dużo,za szybko oddychają i niektóre idą do góry. Ja daje swoim sporadycznie ok. 6łyżek na 40-60l wody, co 1-2tygodnie, oczywiście przy podmianie wody.

240l :
Andinoacara rivulatus 1+1
Thorichthys meeki 1+1
Heros efasciatus gold (red) 1+1
37,5l :
4+2 Gupik :)



Sól niejodowaną morską można kupić w Tesco i zapewne innych supermarketach. Ta akwarystyczna jest niewygodna w użyciu (duże grudki) i droższa. Morska jest rozdrobniona, łatwa do zmiareczkowania i można ją używać także do celów spożywczych. Niektóre gatunki ryb słodkowodnych jak np Gupik wymagają wręcz dodania soli do prawidłowego rozwoju. Ze dwa ... co tam, nawet trzy razy lepiej się wtedy mnożą Big Grin

Nie jeden Hodowca ma gupiki bez soli, po prostu nie grzebie w akwarium i karmi żywym pokarmem, oraz akwarium ma 20+litrów, wtedy rodzi mu się dużo narybku,więc sól w tym nie pomaga.

240l :
Andinoacara rivulatus 1+1
Thorichthys meeki 1+1
Heros efasciatus gold (red) 1+1
37,5l :
4+2 Gupik :)





Skocz do: