• 4 Głosów - 4 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

PODMIANA WODY : Kiedy,dlaczego i w jakich ilościach.Wszelkie pytania na temat podmianek.

Pytanie do doświadczonych w akwarystyce o to czy "kranowit" z mojego miasta jest dobry? Aha akwarium będzie ogólne towarzyskie z łatwymi do hodowli rybkami i roślinami.

Parametry wody z kranu w Wałbrzychu. Zmierzyłem paskami JBL'a.

PH: 7.0
GH: >7d
KH: 6d
NO2: 0
NO3: 50
CL2: 0.8

Przesiadka... [Progress <Complete>] Szukam Akwarystów z Dolnośląskiego. Kontakt prv http://www.akwaswiat.net/-180l-typowy-kl...38954.html

Paski przekłamują wyniki to raz, a dwa że można dostosować ryby pod wodę, a nie na odwrót. Możesz w tym trzymać sporo gatunków, ale nie żyworódki Tongue Jeśli w kranie NO3 jest faktycznie 50 to niczego nie powinieneś w niej trzymać. Ale tak jak mówię, trzeba by zrobić test kropelkowy

Kurde stare jakieś były te paski... przejadę się do Wpwik i może tam mi powiedzą jaka faktycznie jest woda w naszych wodociągach... prawdę mówiąc mamy kilka uzdrowisk i wodopojów (Szczawno zdrój,Jedlina zdrój) to chyba i w kranach jest dobra. Zakupie też dobry nowy test by raz na zawszę mieć pewność.

Przesiadka... [Progress <Complete>] Szukam Akwarystów z Dolnośląskiego. Kontakt prv http://www.akwaswiat.net/-180l-typowy-kl...38954.html

(20.03.2008, 22:12)BaRaNeK napisał(a):  Ja też mam cały czas czysto w akwa 25lSmile Jeszcze kilka miesięcy temu nie wiedziałem że wodę sie podmieniaTongue Była cały czas czysta, raz na pół roku wymieniałem wodę i piasek(nie dlatego że był brudny tylko dlatego że mi się znudziłSmile) Nie miałem problemu z żadną rybką, trzymałem w nim welony(nigdy więcej tego nie zrobię! Tobie też nie radzęTongue) Nie atakowały mnie glony, miałem przerybienie, nie miałem napowietrzania(tylko kaskada do 40lTongue) Teraz mi jest trochę trudniej utrzymać czystość w akwa(od niedawna jestem trochę przeczulonyTongue) To więc kończę tą jakże wyczerpującą i pewnie nudną wypowiedź! Pozdrawiam i życzę powiększenia akwariumSmile

(20.03.2008, 22:12)BaRaNeK napisał(a):  Ja też mam cały czas czysto w akwa 25lSmile Jeszcze kilka miesięcy temu nie wiedziałem że wodę sie podmieniaTongue Była cały czas czysta, raz na pół roku wymieniałem wodę i piasek(nie dlatego że był brudny tylko dlatego że mi się znudziłSmile) Nie miałem problemu z żadną rybką, trzymałem w nim welony(nigdy więcej tego nie zrobię! Tobie też nie radzęTongue) Nie atakowały mnie glony, miałem przerybienie, nie miałem napowietrzania(tylko kaskada do 40lTongue) Teraz mi jest trochę trudniej utrzymać czystość w akwa(od niedawna jestem trochę przeczulonyTongue) To więc kończę tą jakże wyczerpującą i pewnie nudną wypowiedź! Pozdrawiam i życzę powiększenia akwariumSmile

Potrzebuję pomocy, moje akwiarium stoi trzeci dzień wyposażone i z wodą. Kiedy mogę do niego włożyć rybkę, ma od wiosny bojownika. W tej chwili jest w dużej kuli. Czy mogę najpierw włożyć inne rybki i jakie, np. glonojad. Poradź mi co mam robić. Jestem laikiem w tej sprawie.

Zabił bym za tą kule !!!!!

Skocz do: