Temat zamknięty
  • 2 Głosów - 4 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

[63l roślinne] Kejdi
#11

piękny baniaczek to tu miało być malawi?

"Niedoświadczony daje wiarę każdemu słowu, lecz roztropny rozważa swe kroki"





#12

Ja nie miałam zamiaru zakładać malawi Smile Znaczy chciałabym ale jeszcze nie teraz. Myślałam nad muszlowcami, ale już długo po starcie roślinnego.
Miało być roślinne i jest. Wszystko dlatego, że w dużym akwarium nigdy nie udawały mi się rośliny, chciałam spróbować co będzie bez bocji.
#13

Dlaczego przy oświetleniu 2x15W w akwarium 60L jest tak ciemno?? Źle zrobiona fotka, czy roślinki powierzchniowe zasłaniają całe światło?? Co to za skromniutkie roślinki w kolorze czerwonym??

tjaaaaaaa......
#14

Świetlówki są dość wysoko nad powierzchnią wody, poza tym pokrywa zrobiona jest tak, że z prawej strony praktycznie nie dochodzi światło Smile no ale już niech będzie... (liczą się dobre chęci, za które bardzo jestem wdzięczna Smile )
Za jakiś czas planuję obniżyć trochę świetlówki, może coś to da nawet z prawej Smile
Rośliny powierzchniowe na pewno mają w tym swój udział, ale to raczej nie tylko ich wina.
No właśnie, jest skromniutka, bo nie mam dla niej warunków, i tak cieszę się, że od 2 miesięcy jeszcze nie zgniła, mimo, że wydaje mi się ze nie urosła nawet o 1 cm.... Big Grin
Nie powiem Ci co ona za jedna, bo sama nie wiem Wink (chyba jakaś ludwigia)

Szykuje się nowy obiektyw, więc może z czasem pojawią się jakieś w miarę ostre foty krewetek Smile

EDIT :
Uwaga, uwaga !! Ludwigia zmarniała, jednak ostatni ogryzek wyrwany z podłoża, pływający przy powierzchni wody puszcza nowe ładne liście i wygląda coraz lepiej. (Roślina pobiera CO2 znad powierzchni wody)
#15

Może to jakaś Ludwigia...repens np.Big Grin Wydaje mi się, że zyskała byś optyczne powięckszenie akwa jeśli byś przycieła najwyższe roślinki tak 3 cm od powierzchniBig Grin (Edit: oj sorka...to chyba są korzenie roślin wodnychBig Grin, trochę tak "kompresują" akwaBig Grin)

tjaaaaaaa......
#16

PietroPLsz napisał(a):Może to jakaś Ludwigia...repens np.Big Grin Wydaje mi się, że zyskała byś optyczne powięckszenie akwa jeśli byś przycieła najwyższe roślinki tak 3 cm od powierzchniBig Grin (Edit: oj sorka...to chyba są korzenie roślin wodnychBig Grin, trochę tak "kompresują" akwaBig Grin)

Tak, tam góra rogatków łączy się z korzeniami pistii. Na razie tak zostanie, żeby z tyłu nie było łyso. Z czasem rogatka całkiem wywalę najprawdopodobniej, jeśli mój pomysł z tłem prawie w całości z pelii i mchów wypali.
#17

Które to jest peliia?? i jak ma wyglądac to tło??

tjaaaaaaa......
#18

Pelia wygląda tak mniej więcej :
http://www.roslinyakwariowe.pl/sklep/mon...-1914.html

Podobnie nie wymaga dużo światła, może więc uda się jako tło zamocowana na dość drobnej siatce ogrodniczej.
#19

FajneeeeeeeBig Grin Lepsze od wgłębki wodnejBig Grin Dasz to na całą tylną szybę?? a jak bedzie się trzymać przed zakorzenieniem??(siatka do zakorzenienia, na to mech i inne, i na to znów siatka??)

tjaaaaaaa......
#20

To się wcale nie zakorzenia z tego co mi wiadomo, pelia jest wątrobowcem.
Na wierzch druga warstwa siatki tej co pod spodem, albo dam taką bardzo drobniutką, kosmetyczną, to co stare baby na wałki zakładają Big Grin prawie jej nie widać. Powstanie coś w rodzaju kanapki, którą można dodatkowo poprzeszywać nitką, aby się trzymało. Wink
Planuję to na prawie całą tylną szybę, może jakoś fajnie uda się z mchem połączyć.
Na razie wszystko jest na etapie pomysłu...
Temat zamknięty


Skocz do: