• 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Zielone nitki - glony - zielenice, glony nitkowate - tu pytaj
#1

Pojawiły mi się biało-zielone nitki, z przewagą bardziej zielonych. Porastają głównie kamienie i tło w jego górnej części. Otoski niestety tego nie ruszają.
Wygląda to tak:
           
Czy to jest szkodliwe?
Walczyć z tym, a jak tak to czym?
W niedzielę robię podmiankę wody, więc mogę to próbować częściowo usunąć. Poradźcie coś proszę.

__________________________________________________
Akwarium 64L proste: Nowe fotki !!!
13x Neon Innesa
6x Otosek
6x Kirysek (1x lamparci, 5x panda)
1+1 Bojownik
#2

Najlepsze będą głodne kosiarki najlepiej ze 4 sztuki
To są najzwyklejsze glony
#3

To zielenice. Nie wiem czy kosiarki pomogą, moim zdaniem nawet młode i głodne sa leniwe...
#4

Na te nitki napewno pomogą na 100%
#5

A kup se Zbrojnika niebieskieo najlepiej 3-4 sztuki
#6

On ma akwarium 65 litrów, więc zbrojnika nie może mieć. Poza tym, IMO zbrojnik nie jest dobrym glonojadem.
#7

Dobrze że to nie jest nic szkodliwego. Myślę, że spróbujemy z kosiarkami - wiem że akwa mam trochę maławe na kosiary ale jak podrosną za duże to je oddam (zaproponował mi to kiedyś gość w sklepie).

__________________________________________________
Akwarium 64L proste: Nowe fotki !!!
13x Neon Innesa
6x Otosek
6x Kirysek (1x lamparci, 5x panda)
1+1 Bojownik
#8

Pewnie, glonojad tu nic nie wskóra(ale ze 2 otoski możesz wpuścić).zmniejsz oświetlenie z powiecmy 12h dziennie do 8h i częściej podmieniaj wodę.krócej niech się świeci akwa przez jakiś czas,a potem powoli co 1godz. wydłużaj jak uznasz za stosowne ,że glonów mniej.
#9

maniuch napisał(a):Pewnie, glonojad tu nic nie wskóra(ale ze 2 otoski możesz wpuścić)
Mam 3 otoski ale jakoś te nitki omijają. Pokombinuje jeszcze z tym oświetleniem.

__________________________________________________
Akwarium 64L proste: Nowe fotki !!!
13x Neon Innesa
6x Otosek
6x Kirysek (1x lamparci, 5x panda)
1+1 Bojownik
#10

OKO50 napisał(a):
maniuch napisał(a):Pewnie, glonojad tu nic nie wskóra(ale ze 2 otoski możesz wpuścić)
Mam 3 otoski ale jakoś te nitki omijają. Pokombinuje jeszcze z tym oświetleniem.

ale jeśli kupiłeś te świetlówki co rozmawialiśmy o nich,to na początku tak właśnie jest że pokazują się glony,z czasem znikną,ale trzeba popracować nad tą zmorą akwaSmiledasz radeSmile


Skocz do: