• 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Jakie rybki afrykańskie mogę mieć w akwarium 118 litrów?

Witam. Mam wrażenie, że zaproponowane przez Ciebie ryby będą sobie trochę przeszkadzać - wszystkie preferują obszar przydenny i kryjówki, a większość z nich to raczej osobniki terytorialne. Wydaje mi się, że w 118l ciężko będzie zapewnić wszystkim dobre warunki. Proponuję ożywić środkową i górną strefę, np. stado świecików kongolańskich (Phenacogrammus interruptus) x10, grupkę szczupieńczyków (Dageta - Epiplathys dageti, lub sześciopręgi - Epiplatys sexfasciatus) 1+3.

Sam posiadam akwarium 240l tego typu Smile 7 świecików (środkowa i górna strefa), 4 barwniaki Thomasa (przydenna strefa), 1+3 szczupieńczyki (zazwyczaj przy powierzchni, kupiłem 2 samce ale 1 "zrezygnował" po 2 dniach, znalazł niewielki otwór na kable w pokrywie!); poza tym mam służbę techniczną w postaci 10 kosiarek (miałem na początku najazd glonów, z którym kosiarki sobie doskonale poradziły i już zostały, uznałem, że są "prawie jak" Eutropiellus vandeweyeri Wink pływają we wszystkich strefach). Jeśli chodzi o florę afrykańską, to mam anubiasy (a. barteri nana i a. heterophylla), lotosa (nymphea tiger lotus), Nesaea pedicellata, Ammania gracilis, Ammania senegalensis, Bolbitis heudelotii; miałem jeszcze Crinum calamistratum, ale niestety nie przeżyła najazdu glonów Sad Poza tym, jako "wypełniacze", mam wywłóczniki i nurzańce. Z pozostałych elementów dekoracyjno-kryjówkowych: korzenie i kamienie. Filtracja - kubełek JBL e900.

Pozdrawiam

Może brzanek tygrysich trochę za dużo,ale obsada spoko.

Może spróbujesz z taką obsadą:
10-12 Brzanka sumatrzańska
2 Barwniak Czerwonobrzuchy
zbrojnik niebieski
otoski lub kosiarki

?Przecież tu chodzi o obsadę z Afryki, a
10-12 Brzanka sumatrzańska-Azja
zbrojnik niebieski-Ameryka Płd.
otoski lub kosiarki-Am. Płd/Azja
Poza tym przez 5 mies. obsada chyba została dobrana.

Pisząc poprawnie wyrażasz szacunek dla użytkowników czytających Twoje posty.

Rzeczywiście obsada z Afryki nie jest,a na datę postu nie zwróciłem uwagi

Wobec tego proponuje zwrócić uwagę, a nie bawić się w archeologa...

Masz pytania - 600-717-223

gg: 6643531

http://aquaparadise.fora.pl/ - Zapraszamy :)
www.jokeru.cba.pl

Piszę poprawnie po polsku

Skocz do: