• 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

zbierające się bąbelki przy powierzchni wody
#11

Zgadzam się z andrzejkowac, u mnie też akwarium funkcjonuje przy minimalnym ruchu tafli wody /tylko tyle aby nie powstawał kozuch bakteryjny/. Ryby oddychają tlenem rozpuszczonym w wodzie a wytwarzanym przez rośliny, przy prawidłowym utrzymaniu akwarium roślinnego nie ma potrzeby wtłaczania powietrza z zewnątrz.

Potęga słów wielokrotnie powtarzanych jest wielka. Nie zwalnia nas to jednak z myślenia i dociekania prawdy drogą pogłębiania wiedzy i własnych doświadczeń.

#12

maniuch napisał(a):nie mam zamiaru się sprzeczać ,ani tłumaczyć na siłę,wszystko wychodzi w praktyce.a w teorii różnie bywa.
Tylko osoby z którymi się nie masz zamiaru kłócić doświadczyły tego w praktyce. I oczywiście mają rację. Widać w szkole na biologi nie uważałeś Smile

Masz pytania - 600-717-223

gg: 6643531

http://aquaparadise.fora.pl/ - Zapraszamy :)
www.jokeru.cba.pl

Piszę poprawnie po polsku
#13

maniuch napisał(a):to co ma być jak szkodzi haha.napowietrzacz wyłączony(bo przy co2 nie wskazany) ruch wody też nie to z skąd ryby mają brać powietrze,oj troszkę nie wiesz do końca co piszesz.musi być ruch wody kto ci takich tegesów na opowiadał.
Problem w tym że nikt mi nie opowiadał ale czytałem na ten temat trochę potem sam spróbowałem i stwierdziłem że faktycznie można.Obecnie mam w akwa tylko ex 700 bez deszczownicy tylko z rurką skierowaną na boczną szybę i jakoś się kręci .Odnośnie urody twojego akwa to mojemu z pewnością daleko do twojego dzieła ale trochę więcej skromności i szacunku dla zdania innych byłoby wskazane . A skąd ryby biorą te powietrze to trudno mi powiedzieć też nie uważałem na biologi


[/quote]

Młode ampularie do oddania !!!
#14

maniuch napisał(a):
Jokeru napisał(a):
maniuch napisał(a):nie mam zamiaru się sprzeczać ,ani tłumaczyć na siłę,wszystko wychodzi w praktyce.a w teorii różnie bywa.
Tylko osoby z którymi się nie masz zamiaru kłócić doświadczyły tego w praktyce. I oczywiście mają rację. Widać w szkole na biologi nie uważałeś Smile

wiesz kiedy ja miałem biologie w szkole?bardzo dawno ,a i na pewno nie uważałem.
widze kolego ,że lubisz mnie się czepiać,masz coś do mnie to mi napisz ,a nie wieczie zwracasz uwagę .bo co ,bo nie jest po twojej myśli post.
maniuch ja w wielu sprawach się z tobą zgadzam, ale też często w wielu kwestiach mam odmienne zdanie. Czy to znaczy, że cię nie lubię albo uważam za złego akwarystę? Wcale nie, wręcz przeciwnie.Natomiast od dłuższego czasu obserwuję, że jak ktoś nie zgadza się z twoim zdaniem to odbierasz jego posty jako personalny atak na swoją osobę. Jokeru wypowiedział swoją opinię, bo w końcu od tego jest forum dyskusyjne,akwarystą nie jest od wczoraj i nie można mu zarzucić braku wiedzy, a ty przyjąłeś to wszystko zbyt osobiście.
maniuch napisał(a):,a inni tylko piszą że się znają na tym i owakim ,ale niczym tego nie udowodnią niech pokarzą swoje "piękne akwa" a nie tylko piszą i cwaniaków żną.
Czy miarą wiedzy z zakresu akwarystyki jest dla ciebie wystawienie baniaka na pokaz?
Jeśli tak to wychodzi na to, że ja się KOMPLETNIE NIE ZNAM NA AKWARYSTYCE, bo do tej pory nie pokazałam swojego zbiornika i nie sądzę, żebym to zrobiła wcześniej niż pod koniec wakacji - całe lato mam generalny remont chałupy i zbiorniki jeżdżą z kąta w kąt.
Tymczasem zamiast "rżnąć cwaniaka" obiecuję mocno podciągnąć swoją wiedzę akwarystyczną, pilnie czytać twoje posty i podziwiać twoje zbiorniki.
Pozdrawiam.

Potęga słów wielokrotnie powtarzanych jest wielka. Nie zwalnia nas to jednak z myślenia i dociekania prawdy drogą pogłębiania wiedzy i własnych doświadczeń.

#15

maniuch napisał(a):wiesz kiedy ja miałem biologie w szkole?bardzo dawno ,a i na pewno nie uważałem.
widze kolego ,że lubisz mnie się czepiać,masz coś do mnie to mi napisz ,a nie wieczie zwracasz uwagę .bo co ,bo nie jest po twojej myśli post.ja pisze co wiem i co naj ważniejsze przeszłem to w praktyce i widze czy róch wody jest korzystny czy nie,efekty widać na moich fotach akwy,a inni tylko piszą że się znają na tym i owakim ,ale niczym tego nie udowodnią niech pokarzą swoje "piękne akwa" a nie tylko piszą i cwaniaków żną.mi to lata 60km-tką po Marszałkowskiej.wiem swoje i tyle i popieram to swoim baniakiem.
maniuch napisał(a):koleżanko trzepać się nikt nie musi nad moim baniakiem i lata mi to jak pisałem wcześniej.ja też akwarystą od wczoraj nie jestem i też mam swoje zdanie na tym forum.i nikt nie będzie rządził co mam pisać ,albo muwić.uważajcie sobie co chcecie mam dość zwracania mi wiecznie przez was" mi uwagi,znajdcje sobie innego jelenia na tym forum.ja wstawiam foty swojego baniaka tylko dla tych co chcą go zobaczyć i oceniać,inni nie muszą wyrażać swoich opinni .ja wiem swoje wy swoje i tak zostanie.mi nie wolno zwrucić uwagi tak?bo to głupie zracanie uwagi i głupie odp.na nie proste.ja nie mam15Lat i głupi nie jestem,żeby mnie tu gnoić postami za jakieś nie wiadomo co.i nie mam zamiaru pisać na głupie tematy typu czepianie sie moich postów.

1. Chyba masz jakieś kompleksy. Myślisz, że jesteś pępkiem świata?? Nie jesteś nie wiadomo kim, żeby wszyscy dybali na Twoje potknięcia i Ci je wypominali. Za bardzo się chyba przejąłeś swoją pozycją. To, że nabiłeś sobie tyle postów i zdobyłeś tyle punktów nie oznacza, że jesteś nie wiadomo kim. Nie tylko Tobie zwróciłem uwagę na tym forum - więc nie wyobrażaj sobie nie wiadomo czego.

2. Jeżeli nie masz 15 lat i uważasz się za dorosłego człowieka to się zachowuj jak dorosły człowiek. To forum nie jest Twoim placem zabaw, że będziesz dyktować warunki i decydować kto się może wypowiadać, a kto nie. Zważaj na to co piszesz i jak piszesz. Zwracam się do Ciebie uprzejmie i z szacunkiem i tego samego oczekuję od Ciebie.

3. Nic do Ciebie nie mam. Nie zgadzam się z tym co piszesz i to napisałem. Jak już pisałem to nie Twoje "podwórko", żebyś dyktował nie wiadomo jakie warunki. Trochę się zagalopowałeś. Dodatkowo gdybym coś do Ciebie miał to bym Ci to napisał na PW. W przeciwieństwie do Ciebie wolę to załatwiać między sobą - jak każdy dorosły człowiek.
Przy okazji - jeżeli piszesz do mnie wiadomość i chcesz na nią uzyskać odpowiedź to nie blokuj mnie .Chyba, że mam Ci odpowiedź napisać na forum??

Wyobraź sobie, że ja również piszę o rzeczach popartych własnym doświadczeniem. Nie wiem o co walczysz w tym momencie. W przeciwieństwie do Ciebie po postach maji widzę, że wie o czym pisze - ot takie moje zdanie Smile
Masz chyba jakąś paranoję, że się wszyscy (albo nasza dwójka) na Ciebie uwzięła.
Przy okazji co mam Ci udowadniać?? Swoje racje?? ja wiem swoje, a Ty swoje. Nie potrafisz przedstawić swoich argumentów. Jeżeli mnie pamięć nie zawodzi to Ty zacząłeś się czepiać mnie.

P.s. - jeżeli dla Ciebie wyznacznikiem wiedzy akwarystycznej jest zdjęcie akwarium to w galerii jest chyba 5 z 8 moich zbiorników. Zapraszam do komentowania i używania sobie. Może Ci trochę ciśnienie zmaleje.

P.s. 2 - Nie jestem w stanie zrozumieć ostatnich zdań z posta powyżej. Chyba za bardzo się zagotowałeś. Nie mam pojęcia kto Cię "gnoi" jakimiś postami Smile

Masz pytania - 600-717-223

gg: 6643531

http://aquaparadise.fora.pl/ - Zapraszamy :)
www.jokeru.cba.pl

Piszę poprawnie po polsku
#16

Proszę administratorów o usunięcie postów nie mających nic wspólnego z tematem.
A Was moi drodzy - z całym szacunkiem jaki dla Was mam - proszę, żebyście tego typu uwagi pisali sobie na PW albo utwórzcie specjalny do tego temat. Ktoś kto będzie chciał, sugerując się tematem, dowiedzieć się czegoś o tym problemie, będzie musiał czytać taką ilość złośliwości - bez sensu Sad
#17

No nie da się ukryć że spamerstwo bardzo się na forum rozwinęło .Co na to modzi i super modka ?

Młode ampularie do oddania !!!
#18

Wiem, że ten temat był już dawno, ale dopiero teraz znalazłam zadowalającą mnie odpowiedź na problem osadu na powierzchni wody:

"Ten osad tworzą bakterie, żywiące się zbyt dużą ilością substancji organicznych rozpuszczonych w wodzie i białkami. Pozbyć się można poprzez np. zamontowanie skimmera, usunięcie paskudztwa mechaniczne, skierowanie wylotu filtra ku powierzchni wody i zwiększenie ruchu tafli, mocne napowietrzanie wody, wpuszczenie molinezji czy gupików, które to skubią itp. To niestety tylko usuwanie efektów a nie przyczyny i jest skuteczne na krótki czas (poza skimmerem). Przyczyną tego osadu może być zbyt częste i obfite karmienie pokarmem wysokobiałkowym, zbyt duże i rzadkie podmiany wody, przerybienie, brak cyrkulacji wody w akwarium czy niedojrzały baniak."

Może komuś się też przyda taka odpowiedź Smile
#19

dzieki nefrete1 że napisałaś bo z tej zawieruchy nic nie wyniklneło


Skocz do: