Temat zamknięty
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Sadystyczna kuzynka
#1

Mam kuzynkę (14 letnią) która ma akwa 25l a w nim 3xskalary młodę,1xgurami,10x neonek i 2x razbore klinową.
Jak przemówić jej do rozsądku. Żal mi tych rybek a ona mnie nie słucha!

"Niedoświadczony daje wiarę każdemu słowu, lecz roztropny rozważa swe kroki"





#2

po prostu namów ją na większe akwa.
#3

namawiałem powiedziała że jej nie stać!
2 skalary jej zdechły i poprosiła mnie żebym tego ostatniego wzioł do siebie. Ja mam 63l a w nim
parkę prętników
bojka
4xkiryski
7xneon innesa
6xrazbora klinowa
1xbystrzyk ozdobny.
I teraz tego skalara. Jest nie duży może 1,5cm. W sklepie go nie chcieli. Za miesiąc mój kolega zakłada 120l to mu go dam a narazie musi być u mnie

"Niedoświadczony daje wiarę każdemu słowu, lecz roztropny rozważa swe kroki"





#4

ten gurami też nie za bardzo tam pasuje, z kolei razbora to ryba stadna więc trzeba by było dokupić a wtedy przerybienie by było, więc najlepiej gdyby zostały same neony
#5

Adamx19 napisał(a):namawiałem powiedziała że jej nie stać!
2 skalary jej zdechły i poprosiła mnie żebym tego ostatniego wzioł do siebie. Ja mam 63l a w nim
parkę prętników
bojka
4xkiryski
7xneon innesa
6xrazbora klinowa
1xbystrzyk ozdobny.
I teraz tego skalara. Jest nie duży może 1,5cm. W sklepie go nie chcieli. Za miesiąc mój kolega zakłada 120l to mu go dam a narazie musi być u mnie

no i słuszne ,że go oddasz bo to małe akwa dla niego,będzie się męczył jak podrośnie,Smile
#6

masz rację maniuch ale lepsze 60 niż 25
MaaX napisał(a):ten gurami też nie za bardzo tam pasuje, z kolei razbora to ryba stadna więc trzeba by było dokupić a wtedy przerybienie by było, więc najlepiej gdyby zostały same neony

no nie wiem ja bym tam neonków nie wsadził nawet 7
jak dla mnie to w 25 harem bojka lub 4 gupiki

"Niedoświadczony daje wiarę każdemu słowu, lecz roztropny rozważa swe kroki"





#7

Adamx19 napisał(a):masz rację maniuch ale lepsze 60 niż 25

normalne ,lepiej przetrzymać jakiś czas ją w 60l i potem oddać, niż ukatrupić rybę.
#8

Adamx19 nie masz się co chwalić taką kuzynką.
Powiedz jej, że więcej kasy wyda na nowe rybki, bo z pewnością będą jej tam ciągle zdychały.
Oddaj skalara i bystrzyka.
Nie rób z siebie bohatera, że wziąłeś rybkę i w 60l będzie jej lepiej.
Nie masz warunków dla niej, a to nie jest żadne wytłumaczenie. Skalar będzie się męczył i w 60l.

Temat zamykam.

Każdy temat w tytule powinien zawierać ogólny opis problemu.
Pisz poprawnie !


Od czasu stworzenia Internetu ruch obrotowy Ziemi jest przede wszystkim napędzany przez zbiorowe obracanie się nauczycieli języka polskiego w grobach.
Temat zamknięty


Skocz do: