• 11 Głosów - 3.36 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Jakie ryby ( i nie tylko ryby) do 20l - 40l zbiornika?

Z 1.5l Shrimpa uzyskasz ~2cm warstwę podłoża. 30x30x2=1.8l.
Chyba nikt nie zaprzeczy że mały Henio jest rośliną wymagającą, ja osobiście wybrałbym coś łatwiejszego w uprawie. Parvula, Accicularis, Glosia, Tenellus?
Na trzeci możesz użyc Vivipary, dużego Heńka.

Co od obsady. Do litrażu pasują Bojek, RC, Microrasbory Galaxy, Raczki Orange.
I teraz tak - Bojek może, choć nie musi, zjadać Krewetki. Zależy na jakiego trafisz. Raczki raczej opadają, lubią twardą, zasadową wodę.
Osobiście postawiłbym na Bojka LUB RC, ewentualnie zaryzykował i połączył Bojka z Redkami.

Zgadzam się z Kondziem specjalnie w tym litrażu to nie pokombinujesz. I to też nie przesadź z tymi rasborkami. Krewetki jak kupisz jakieś większe to Bojek nie powinien ich zjadać.

Jeśli potrzebujesz pomocy w założeniu akwarium lub szukasz kogoś kto może Ci założyć lub zrestartować akwarium. Pisz!

Chyba zrobię tak: 5 galaxy, 2 otoski, kilka RC.
Bardzo podoba mi się taka kompozycja.
http://www.roslinyakwariowe.pl/index.php...arium.html
Spróbuję u siebie takie "drzewko" zrobić. Mam już taki mały fajowski korzeń idealnie pasujący do tego.
Podłoże Aquatic Nature - Shrimp-Soil - wydaje mi się że 3l będzie wystarczającą ilością. Co do roślinek jeszcze się nie zdecydowałem.

Plan już jest, zobaczymy jakie wykonanie.
Jak będzie coś fajnego do pokazania to przedstawię.
Dzięki za porady.
Shy 

Jakieś propozycję ?
Myślę o Micro razborach galaxy
Albo Bojek i samiczki
Sama nie wiem
wymiary to około dł 32 szer. 30 wys. 36

Ostrzeżenie:
dublowanie wątków - 10%
100% = ban

Poczytaj o podstawach akwarystyki, korzystaj z opcji SZUKAJ i przeglądaj tematy podwieszone w poszczególnych działach.
Kejdi

Harem Bojownika w 35l? Pomyłka...

Myślę, że może być krewetkarium, albo tylko dla bojka miejscówka. Czułby się tam dobrze, jakbyś mu tam obsadził ładnie. Takie akwaria (takie wymiary), są robione pod krewetkarium, zauważ, że jest wyższe niż dłuższe.

Jeśli potrzebujesz pomocy w założeniu akwarium lub szukasz kogoś kto może Ci założyć lub zrestartować akwarium. Pisz!

To dziwne, bo wiele osób pisało że micro razbory galaxy mogą być nawet z 8 (nie sprzedawcy Wink)

Może być, ale bojek chyba lepiej będzie wyglądać.

Jeśli potrzebujesz pomocy w założeniu akwarium lub szukasz kogoś kto może Ci założyć lub zrestartować akwarium. Pisz!

(24.08.2011, 07:11)Viola13 napisał(a):  To dziwne, bo wiele osób pisało że micro razbory galaxy mogą być nawet z 8 (nie sprzedawcy Wink)

Ale tylko 8 szt. i nic więcej lub sam bojek.
Może jakieś krewetki RC do tego.

A ja ci proponuje inną rybe ; p Np : Modrook gertrudy : 3
2 samce i 4 samice rosną od 3- 3,5 cm i pięknie sie prezentują : 3


Skocz do: