• 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Biały nalot na żwirku i szybach. Coś jak wata
#11

wiem co piszę i to jest grzyb wyglądający jak pleśń.
http://www.akwarystyka.com.pl/showthread.php?p=449557
#12

maniuch napisał(a):to jest grzyb,nie dałaś akwie dojrzeć za szybko wpuściłaś ryby i rośliny.żeby się tego pozbyć musisz zadbać o higienę akwa czyszczenie podmiany wody itd.zniknie to.

Dzisiaj wszystko myłam, zobacze co przyniosą następne dni. Mam jeszcze pytanie, bo czytałam że przy płukaniu filtra ma to być letnia woda żeby nie zabić tych wszystkich bakterii, a można go płukać pod bieżącą wodą??
Widziałam zdjęcia Twojego akwa powiedz mi jak ty to czyścisz?? Smile
#13

powiem ci tak ja płuczę i zawsze tak robiłem pod kranem letnią wodą ,do czysta.inni zaprzeczą ,ale ja tak robie i jest wszystko ok.możesz tak zrobić.
#14

wymieniałam wode, bo szczerze mówiąc to nie wiem jak utrzymać taką czystość wody jak jest zaraz po wymianie. Woda jest krystaliczna, góra dwa tyg. a potem mętnieje, używam odmulacza ale nie ma to wpływy na wode. Co trzeba robić? Sorry za tak prozaiczne pytania ale każdy sie kiedyś uczył Smile
#15

ciska1109 napisał(a):wymieniałam wode, bo szczerze mówiąc to nie wiem jak utrzymać taką czystość wody jak jest zaraz po wymianie. Woda jest krystaliczna, góra dwa tyg. a potem mętnieje, używam odmulacza ale nie ma to wpływy na wode. Co trzeba robić? Sorry za tak prozaiczne pytania ale każdy sie kiedyś uczył Smile

spoko pytaj o wszystko.z tego co wnioskuje co piszesz to chyba nie masz filtra do czyszczenia wody,czy masz?jest bardzo ważny w akwa.
#16

dokładnie to jest to filtr aqua shut super mini 280, taki mi dobrali w sklepie. Mi to on sie wydaje za mały, ma strasznie małą tą gąbke i bardzo często musze go płukać bo szybko sie zapycha. Ale jak kupie większy to mi zajmie pół akwa a ono i tak nie jest duże :/
#17

masz akwa 50l,a ten filtr jest do 40l.za mały filtr, może jakiś fan 1
#18

i to pomoże utrzymać klarowność wody?
#19

ciska1109 napisał(a):i to pomoże utrzymać klarowność wody?

oczywiście musisz kupić lepszy filtr coś z "fana"będzie dobrze zejdzie to.Smile
#20

maniuch napisał(a):
ciska1109 napisał(a):i to pomoże utrzymać klarowność wody?

oczywiście musisz kupić lepszy filtr coś z "fana"będzie dobrze zejdzie to.Smile


Ok dzięki Ci bardzo Smile Smile Filtr na pewno w najbliższym czasie kupie, bo widze jak ten chodzi i dlatego kupiłam napowietrzacz Smile


Skocz do: