• 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Aksolotl - w tym temacie rozmawiamy o wszystkim co związane z aksolotlami
#1

Aksolotla trzymam w akwarium 60- litrowym. Jednak z akwa jest coś nie tak, nie wiem jak go urządzic. Hoduje go z dwiema ampulariami. Roślinki to tylko Moczarka kanadyjska, miałem kiedyś parę Żabienic, ale wszystko zostało porozrywane przez jego pazurki, bo lubi na nich leżec xd. Do dyspozycji mam także parę piaskowców i innych kamieni oraz filtr kaskadowy i napowietrzacz.
Możecie mi poda nazwy paru gatunków roślin z tych bardziej wytrzymałych i rybek jakie mogę z nim trzymac? Rybki lepiej żeby były większe, okazy takie jak głupiki mogą by przez niego niezbyt łagodnie traktowane Tongue I są jakieś zwierzątka czyszczące podłoże piaskowe??
Z góry dzięki ^^

Temat powstał z połączenia kilku innych tematów.
Nazwa została poprawiona, przenoszę do właściwego działu.
Kejdi
#2

Z roślinek to anubiasy i kryptoryny
A z rybek to niewiem
#3

Witam, z roślin polecam anubiasy, onowodki, krynie, ogólnie te mające liście twarde, z ryb-może akarka z Maroni-parka? Są fajne Smile.
Albo beloncje-są problemem dla "maluchów", ale aksolotle powinny sobie poradzić... Jeśli chcesz jakieś inne płazy z aksolotlami, to pewnie karliki szponiaste-drapieżne żabki akwariowe, im chyba nic nie zrobi krzywdy Wink twierdzę tak, bo zjadły mi gupiki, małe p. Ramireza, p. Agassiza-małe potworki Tongue. Są srebrno-szare w ciemniejsze kropki lub "albinoski"-takie kremowe z lekko czerwonymi oczami. Karmisz je płatkami Tropical oraz mrożoną ochotką i wodzieniem. To żabki wodne-cały czas siedzą pod wodą na konarkach lub w kokosach. Pozdrawiam Smile.
#4

BETTAmaniak nie pisz głupot !!!!!!!!!!

SebaszczaQ, szczyt lenistwa, wystarczy poszukać, (oczywiście twoje akwarium jest za małe dla aksolotli rosną one do 30 cm.)

http://www.terrarystyka.pl/index.php?opt...Itemid=105
#5

Witam serdecznie!

Ostatnio przebrnąłem przez przeprowadzkę do nowego mieszkanka, więc mogę sobie teraz pozwolić na ciut większe od obecnego (25l) akwarium Wink W związku z tym chciałem się Was trochę poradzić, co by niepotrzebnie nie wyrzucać pieniędzy na nieprzemyślane zakupy.

Samo akwarium będzie ciut nietypowe, bo będzie stało na "murku" dzielącym pokój na dwie części (murek ma wysokość około 60cm). Jak się łatwo domyślić, akwarium będzie "dwustronne", więc od razu musiałem odrzucić jakiekolwiek tło przyklejane do szyby. Gęste obsadzanie akwarium roślinami tez większego sensu chyba nie ma, bo całe akwa będzie miało zaledwie 25cm szerokości (100x25x40 dł/szer/wys). Myślę, że większość wystroju akwarium będą stanowiły kamienie (z tych bardziej płaskich), z których będą poukładane różne groty, jamy, itp. Ewentualnie widziałbym tam jeszcze kilka wysokich, ale smukłych roślin.

Jeżeli chodzi o filtrację, to najbardziej pasowałby mi filtr zewnętrzny. Po wstępnych oględzinach zdecydowałem się na TETRA 700 NOWA. A dlaczego zewnętrzny? Z bardzo konkretnego powodu Wink W akwa będą mieszkały aksolotle meksykańskie, a jak wiadomo wymagają one nieco chłodniejszej wody. O ile w zimie nie jest problemem utrzymanie 20*, o tyle latem to już jest wielki problem. Dlatego rozbroiłem starą lodówkę i wydobyłem z niej cały układ chłodzący. Nie chciałem do akwa ładować żadnych miedzianych rurek (związki miedzi szkodzą aksolotlom), dlatego zdecydowałem się na inne rozwiązanie - rurkę wylotową z filtra owinę wokół elementu chłodzącego z lodówki. Dzięki temu do akwa będzie trafiała z filtra już schłodzona woda.

Nad oświetleniem jeszcze się nie zastanawiałem, ale raczej pozostanę przy bieżącym rozwiązaniu - świetlówki na dzień, diody LED na noc.

Co o tym sądzicie? Macie jakieś uwagi, sugestie? Za wszelką pomoc z góry dziękuję.
#6

Filtr jest ok.Oświetlenie proponuje 2x30w.Co do wystroju to to fajnie wyglądałby wysoki, ale nie szeroki korzeń, a na nim mchy, anubias cryptocoryny.Możesz dać także trawnik z glossostigmy.

Pisząc poprawnie wyrażasz szacunek dla użytkowników czytających Twoje posty.
#7

Aksolotl - neoteniczna forma płazów ogoniastych z rodzaju Ambystoma z rodziny ambystomowatych.





Źródło zjęć: www.mycichlid.eev.pl


PYTANIE: Trzymał je ktoś z Was kiedyś z pielęgnicami? Jeżeli tak to prosiłbym o jakąś recenzję z zachowania obu gatunków.
Pozdrawiam
#8

Szczerze, pierwszy raz widzę takie zwierzę: O Ciekawie wyglądaTongue

Nie lubię kul, do kuli włóż sobie suszone
płatki róż albo cukierki! Staż 8 lat :)
Służę pomocą!:P
Piszę poprawnie po polsku.

Linki z niepotrzebnymi tematami lub powtarzającymi się, wysyłajcie na PW do moderatorów!! Ułatwicie moderatorom pracę a przy tym pomożecie utrzymać porządek na forum!
#9

Ja kiedyś zajmowałem się dwoma aksolotlami, ale miały one swój zbiornik. Nie wiem ja będą zachowywały się w towarzystwie ryb, lecz przypuszczam, że nie powinno być jakichś większych problemów. Sama opieka nad aksolotlami nie jest jakaś uciążliwa czy trudna, a ich zachowanie i wygląd są ciekawe Wink
#10

A o jakich pielęgnicach myślisz (masz pielęgnice i chcesz kupić aksolotla czy na odwrót)?
Które pielęgnice twoim zdaniem będą się komfortowo czuły w temperaturze preferowanej przez aksolotle?

Potęga słów wielokrotnie powtarzanych jest wielka. Nie zwalnia nas to jednak z myślenia i dociekania prawdy drogą pogłębiania wiedzy i własnych doświadczeń.



Skocz do: