• 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Aksolotl - w tym temacie rozmawiamy o wszystkim co związane z aksolotlami

mattoid napisał(a):Ethnix, coś mi się wydaje, że Twoje uwagi niewiele zmienią i za kilka dni dowiemy się, że z tym A. pływają w akwarium ze 4 Skalary (które się czują bardzo dobrze i są wesołe i towarzystkie) albo jakieś P. Papuzie.
Nie trza było długo czekać !!!
O to wypowiedz lolo z innego tematu Smile !!!!

lolo975 napisał(a):ja mam aksolotla z pyszczakami (pielęgnicowate) i jak narazie czują sie dobrzeSmile
I po co pytasz lolo jak i tak robisz co chcesz ???

6x Kirysek (1x lamparci, 5x panda)
1+1 Bojownik

Pyszczaki inna temperetura aksolt inna temperatura. Może kardynałki chińskie?

OKO50 napisał(a):
mattoid napisał(a):Ethnix, coś mi się wydaje, że Twoje uwagi niewiele zmienią i za kilka dni dowiemy się, że z tym A. pływają w akwarium ze 4 Skalary (które się czują bardzo dobrze i są wesołe i towarzystkie) albo jakieś P. Papuzie.

lolo975 napisał(a):ja mam aksolotla z pyszczakami (pielęgnicowate) i jak narazie czują sie dobrzeSmile

pytam bo chciałem się dowiedzieć czy dobrze zrobiłem kupując te pyszczaki

lolo975 napisał(a):
OKO50 napisał(a):

wypowiedź pełna logiki jak pytałeś co do aksolota to po co jak ci powiedzieli że masz za małe akwa dokupiłeś pyszczaki ???
Rolleyes 

ethnix napisał(a):Kolego jak chcesz trzymać aksolotle to najpierw sięgnij po lekturę na ich temat one są zimnolubne zakresy temperatur 15-20'C, optymalna 16-18'C. Więc żadnych ryb z nimi nie będziesz mógł trzymać. Po za tym one dorastają do 20-30 cm długości i dobrze jest trzymać kilka sztuk więc na zdrowy rozum 60l zbiornik to za mało.

kolego ethnix aksolotle osiągają 20 - 30 cm dopiero po około 13-15 latach.Mój aksik ma dopiero 7,5 cm ,a jak urośnie to kupie coś koło 110-120l

Pomimo wszystko, to stwór zimnolubny, więc szczytem idiotyzmu jest trzymanie go z rybami, które zwykle pływają w wodach o temp.26*, a w szczególności z pyszczakami! W dodatku są to ryby agresywne i w ogóle z innej części świata. To tak jakby w zoo trzymali w jednej klatce niedźwiedzie polarne razem z lwami. Chcąc hodować jakiekolwiek zwierzęta trzeba zapewnić im właściwe warunki jak najbardziej zbliżone do tych, w których żyją w naturze.

lolo975 napisał(a):
ethnix napisał(a):Kolego jak chcesz trzymać aksolotle to najpierw sięgnij po lekturę na ich temat one są zimnolubne zakresy temperatur 15-20'C, optymalna 16-18'C. Więc żadnych ryb z nimi nie będziesz mógł trzymać. Po za tym one dorastają do 20-30 cm długości i dobrze jest trzymać kilka sztuk więc na zdrowy rozum 60l zbiornik to za mało.

kolego ethnix aksolotle osiągają 20 - 30 cm dopiero po około 13-15 latach.Mój aksik ma dopiero 7,5 cm ,a jak urośnie to kupie coś koło 110-120l

Tylko on nie urośnieWink) Skarłowacieje w tak małym zbiorniku.

Nie lubię kul, do kuli włóż sobie suszone
płatki róż albo cukierki! Staż 8 lat :)
Służę pomocą!:P
Piszę poprawnie po polsku.

Linki z niepotrzebnymi tematami lub powtarzającymi się, wysyłajcie na PW do moderatorów!! Ułatwicie moderatorom pracę a przy tym pomożecie utrzymać porządek na forum!

lolo975 napisał(a):
OKO50 napisał(a):

No powiem ci, że już naprawdę głupiej postąpić nie mogłeś, a boli mnie to tym bardziej, że chodzi o Pyszczaki. Nieodpowiedzialność i głupota i tyle. Pyta się zanim coś się kupi, a nie po.

poza tym jak rośnie do 20-30cm to 112 też nie jest dla niego wybawieniem.

Cytat:pytam bo chciałem się dowiedzieć czy dobrze zrobiłem kupując te pyszczaki
....najpierw się pyta, a potem kupuje - szczególnie tak ważnej sprawie jak mieszanie aksolotla z rybami.
I NIE MIESZAJ INNYM W GŁOWIE, PISZĄC ŻE MU DOBRZE Z PYSZCZKAMI !!! ....bo inni gotowi zrobić jak im radzisz.

6x Kirysek (1x lamparci, 5x panda)
1+1 Bojownik

Skocz do: