• 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Paletki - karmienie
#11

tak paletki extra ładneSmile,a dasz fotkę całego baniaczka?
#12

Kolego ja to sie dziwie ze nie grzmią forumowicze ze trzymasz 5 paletek w 112 litrach.
Paletki sa sliczne.I widze ze sie dobrały bo pływają razem,ja jak miałem to jednej nie akceptowały. ja miałem 3 w 112 i mnie pocisneli na tym forum niesamowicie.Pozdrawiam

To ze mam nick laska nie znaczy ze jestem dziewczyną a no i nie trzymajcie ryb w słoikach
#13

min akwa dla paletek to 240l i w takim można trzymać 4 sztuki.
na jedną paletkę przpada 50l wody ale to nie znaczy że paletkę można trzymać w 60l.
2 lata temu miałem 3 paletki w 112l ale po roku je oddałem bo nie chciałem żeby się męczyły.

Sprytnie
#14

Nie przesadzajcie z tymi przelicznikami. Te liczniki są podane, żeby ludzie nie przeginali. Możesz mieć i 500l, a nie koniecznie uda Ci się utrzymać paletki.

Z tego co widzę to już niektóre masz skarłowaciałe.

Masz pytania - 600-717-223

gg: 6643531

http://aquaparadise.fora.pl/ - Zapraszamy :)
www.jokeru.cba.pl

Piszę poprawnie po polsku
#15

hibi102 napisał(a):min akwa dla paletek to 240l i w takim można trzymać 4 sztuki.
na jedną paletkę przpada 50l wody ale to nie znaczy że paletkę można trzymać w 60l.
2 lata temu miałem 3 paletki w 112l ale po roku je oddałem bo nie chciałem żeby się męczyły.

Był kiedys juz taki temat i ja osobiście stawałem na głowie aby udowodnić ,ze to 50 litrow na sztoke to lipa niesamowita.Powyzej 100 litrow akwa inaczej sie liczy.W 500 litrowym akwa według tego przelicznika może pływać 10 paletek.Ja uważam ze w 250 litrach może pływać 7 paletek.

Racje w tym sporze przyznał mi Jokeru,który trzyma paletki od jakiegoś czasu i ma w 250-11 sztuk.

To ze mam nick laska nie znaczy ze jestem dziewczyną a no i nie trzymajcie ryb w słoikach
#16

Jokeru wyprzedziłes mój post ale widze ze podejście do sprawy sie nie zmienił.Nie jestem sam w tej sprawie.

To ze mam nick laska nie znaczy ze jestem dziewczyną a no i nie trzymajcie ryb w słoikach
#17

Równie dobrze możemy porównać "ogólny" przelicznik 1cm = 1l . W/g tego na każdy cm ryby powinien przypadać 1l wody. Można się zetknąć z przelicznikiem 1cm = 2l . Z tego wynikało by, że 30cm C. Frontosę / p. Pawiooką można trzymać w 60l akwarium.
Te przeliczniki nie są twardą regułą. Pod uwagę powinno się jeszcze wziąć całą obsadę, wystrój, wydajność filtra, etc.

Masz pytania - 600-717-223

gg: 6643531

http://aquaparadise.fora.pl/ - Zapraszamy :)
www.jokeru.cba.pl

Piszę poprawnie po polsku
#18

Popieram Jokeru.Przeliczniki to bzdura bo można mieć 2 paletki w 250l i jak bedzie syf to i tak na zdrowie im to nie wyjdzie.

To ze mam nick laska nie znaczy ze jestem dziewczyną a no i nie trzymajcie ryb w słoikach
#19

Paletką to mrożonki serca wołowe ochotki itp a płatki raczej nie

Kaliber 44, Paktofonika [*]Magik[*]

300l - Ameryka Południowa Pawiookie
http://www.akwaswiat.net/-300l-ameryka-p...5924-3.htm


www.Pawiookie.pl
#20

Hej tutaj jest temat o karmieniu paletek i weźcie odrazu nie krytykujcie go że ma za małe akwarium dla paletek. Paletki najchętniej zjadają mrożony pokarm: ochotka, kupisz w każdym zoologiku, kosztuje podajże 2 zł takie pudełeczko które starczy ci na ok. miesiąc. Ponadto proponuję pokarm granulowany firmy Tropical o nazwie Discus Gran przeznaczony specjalnie dla Paletek. Pokarm ten występuje w postaci wolno opadających granulek. Regularne podawanie pokarmu gwarantuje prawidłowy rozwój, intensywne wybarwienie i zapobiega awitaminozie. Kosztuje około 3 zł.

Pozdrawiam Smile


Skocz do: