• 16 Głosów - 3.25 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Zbyt wysoka temperatura wody dla welonów i innych ryb / obniżanie temperatury
#51

Widze ze twoje akwarium stoi przy oknie, nie jest to najlepsze rozwiazanie poniewaz mozesz miec inwazje glonow
#52

Z czasem planuję je przestawić pod ścianę Wink Zastanawiam się czy dobrze rozłożyłem chłodzenie...
#53

spróbuj i sie przekonasz czy bedzie dobrze , ale estetycznie to tak srednio wyglada ...
te wiatraki beda wciagac czy wyrzucac powietrze ??

[url=http://www.fastandfuriousfig.com/?u=414431][/url] zapraszam do ścigania się :D
#54

bania: zależy jak je usytuuję, właśnie nie wiem czy lepiej żeby wypychały ciepłe, czy wtłaczały zimne
seba: jakie masz rybki?
#55

Seba oczywiście daje świetne rady... czytaj ze zrozumieniem:
goldimir napisał(a):Chciałbym hodować ryby, które w wymaganiach mają podane 24-26.

DaniO [nie dania] są stadne...
#56

No rozumiem ale w naturze rybki też mają większą temperature latem.
#57

"24-26." co znaczy że optymalną temperaturą jest od 24 do 26. Gdyby ryby te dobrze czuły sie w 29*C to zapewne ktoś by się o tym dowiedział i ich optymalną temperaturą było by 20-29 tak jak jest napisane w moim atlasie ryb w przypadku t. meeki.
#58

seba123 tam gdzie ryby żyją to temperatura wody jest raczej stała przez cały rok ...
goldimir ja bym zrobił tak ze z jednej strony wiatrak wciągał powietrze a z drugiej wyciągał wtedy powietrze powinno mieć dobry przepływ

[url=http://www.fastandfuriousfig.com/?u=414431][/url] zapraszam do ścigania się :D
#59

Będę testował i się odezwę.

Zamontowałem więc 2 wentylatory od kopa wypychające powietrze ze zbiornika. Bez wentylatorów, po zasłonięciu rolet w pokoju temperatura spadła z 28*C do 24*C. Potem załączyłem wentylatory i spadła z 24*C do 22*C w bardzo krótkim czasie.
Potem załączyłem grzałkę na 25, podgrzała i się wyłączyła przy 25*C. Teraz włączyłem wentylatory, żeby zbadać histerezę grzałki, czyli po jakim spadku temp. włączy się ponownie aby nagrzać wodę do 25*C.
Zastanawiam się tylko czy drobne fale na powierzchni wody, wynikające z pracy wentylatorów nie zaszkodzą rybkom?
#60

Te "fale" im nie zaszkodzą, a jedynie będą bardziej napowietrzać wodę.

126 L

Masz problem z moderatorem? Wydaje Ci się, że masz rację?
Daruj sobie. To i tak nie ma sensu.


Skocz do: