witam.
zastanawiałem sie w której grupie tematycznej umieścić mój wątek...myślę że wybrałem ok.
zacznę od początku, jakiś czas temu ok. 1 miesiąca postanowiłem zmienić obsadę swojego 200L akwa, z brzanek postanowiłem rozpocząć przygodę z pielęgnicami, oto moja obsada:
akara pomarańczowo płetwa - parka
pielęgnica niebieskołuska (młode 4szt) zostanie parka
pielęgnica meeka - (malutkie 3 szt.) 2 szt. padły
pielęgnica skośnopręga 4 szt młode zostanie parka
czerwieniak plamisty parka
barwniak czerwonobrzuchy 4 szt.
zbrojnik niebieski 5 szt dorosłe
kiryski 6 szt.
sum rekini 1 szt.
od jakiegoś czasu dokładnie od czasu większej podmiany wody 50% w akwarium zaczęło dziać sie coś dziwnego a mianowicie wdała sie inwazja pierwotniaków (poradziłem sobie, zaciemniłem akwarium, dodałem CRISTAL, do filtra wrzuciłem BACTOZYM), teraz zauważyłem że część ryb przebywa w górnej strefie zbiornika gwałtownie oddychając. posiadam filtr zewnętrzny EHEIM 2215 (często sie przytyka, wkłady filtracyjne od dołu: tworzywo, dużo ceramiki, wata akwarystyczna), na rurce zasysającej pre filtr być może to problem w niedotlenieniu wody?? w międzyczasie padły mi 2 meeki
od czasu ostatniej podmiany niestety nie robiłem testu wody (wiem moja wina) jakie powinny być prawidłowe wartości wody ????
wczoraj zauważyłem iż na tafli wody zrobiła sie piana, bąble....coś takiego ( może została zachwiana równowaga biologiczna i akwa zaczyna pracować.....
zastanawiam sie nad kupnem drugiego filtra wewnętrznego EHEIM (czyścił by mechanicznie)
PORADŹCIE COŚ SENSOWNEGO BO TRACĘ KONCEPCJE.
dzięki
Proszę odpowiednio formułować temat i pisać poprawnie bo zacznę poprawiać na czerwono
zastanawiałem sie w której grupie tematycznej umieścić mój wątek...myślę że wybrałem ok.
zacznę od początku, jakiś czas temu ok. 1 miesiąca postanowiłem zmienić obsadę swojego 200L akwa, z brzanek postanowiłem rozpocząć przygodę z pielęgnicami, oto moja obsada:
akara pomarańczowo płetwa - parka
pielęgnica niebieskołuska (młode 4szt) zostanie parka
pielęgnica meeka - (malutkie 3 szt.) 2 szt. padły
pielęgnica skośnopręga 4 szt młode zostanie parka
czerwieniak plamisty parka
barwniak czerwonobrzuchy 4 szt.
zbrojnik niebieski 5 szt dorosłe
kiryski 6 szt.
sum rekini 1 szt.
od jakiegoś czasu dokładnie od czasu większej podmiany wody 50% w akwarium zaczęło dziać sie coś dziwnego a mianowicie wdała sie inwazja pierwotniaków (poradziłem sobie, zaciemniłem akwarium, dodałem CRISTAL, do filtra wrzuciłem BACTOZYM), teraz zauważyłem że część ryb przebywa w górnej strefie zbiornika gwałtownie oddychając. posiadam filtr zewnętrzny EHEIM 2215 (często sie przytyka, wkłady filtracyjne od dołu: tworzywo, dużo ceramiki, wata akwarystyczna), na rurce zasysającej pre filtr być może to problem w niedotlenieniu wody?? w międzyczasie padły mi 2 meeki
od czasu ostatniej podmiany niestety nie robiłem testu wody (wiem moja wina) jakie powinny być prawidłowe wartości wody ????
wczoraj zauważyłem iż na tafli wody zrobiła sie piana, bąble....coś takiego ( może została zachwiana równowaga biologiczna i akwa zaczyna pracować.....
zastanawiam sie nad kupnem drugiego filtra wewnętrznego EHEIM (czyścił by mechanicznie)
PORADŹCIE COŚ SENSOWNEGO BO TRACĘ KONCEPCJE.
dzięki
Proszę odpowiednio formułować temat i pisać poprawnie bo zacznę poprawiać na czerwono
