• 3 Głosów - 3.67 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Wszystko na temat obniżania pH

(30.11.2011, 22:27)FuR!A napisał(a):  Witam
akwa to 112 l

parametry :
PH 7-7,5
GH 9
KH 6-7

podłoże piasek kwarcowy korzeni 1 bardzo mały roślinki tez mało
rybki trochę jest
jak obniżyć PH do poziomu 6,5 6,8
piszecie o korzeniach naprawdę obniżają ph ???
optymalne ph dla wszystkich ryb jakie posiadam to 6,7 -7.0

foto dla obrazu sytuacji


Po pierwsze to trzeba się zastanowić co chcesz trzymać w akwarium, jaką masz wodę do podmian(parametry)i jakimi funduszami i warunkami lokalowymi się dysponuje.
Dopiero wtedy podejmuje się decyzję czy ryby z wód kwaśnych czy zasadowych (neony czy pyszczaki)
Jeżeli kwaśne to:
O tym nikt jeszcze nie pisał ale można kupić specjalne podłoże pod rośliny i krewetki. Podłoże to po 24h obniży ci parametry Ph 6,3-6,5 kh0 gh to już zależy od podłoża niektóre zbijają do 5 (te dla krewetek) inne nie zbijają wcale. Trzeba pamiętać że jest to wygodne rozwiązanie ale drogie (ok 100 zł na to akwarium) i takie podłoże działa do 1 roku, potem restart bo parametry wracają dość szybko do wartości kranówki.

Można zrobić baniaczek typu "low tech" ziemia z torfem pod żwirkiem, który też trochę obniży ph

Kwas solny nie polecam początkującym!!!! Preparaty ph- szkoda kasy.

Pozostaje zabawa z RO czy destylką (wody te trzeba przed wlaniem do akwa uzdatnić minerałami) RO to instalacja filtra w kuchni lub łazience ale jak to jest mozliwe to najlepszy sposób na kwaśną wodę.

Korzeń liście dębu szyszki kora cynamonu itp. preparaty są bardzo wskazane jako źródło garbników dla rybek i krewetek żyjących w kwaśniejszych wodach.

ps.
Wywal ten piaskowiec kup jakiś fajny korzonek i obsadź go mchem na tył posadź tą moczarkę (jakiś trawniczek daj z wgłębki, gałęzatki lub trawki brazylijskiej). Tu masz pustynię.

Posiadam akwarium z paletami i do podmian wody w celu obniżenia pH stosuje Tetra aqacid .Moja woda kranowa posiada pH 7,5 . Przede wszystkim trzeba sprawdzic parametry wody kranowej ,wowczas podjac decyzje w jaki sposób obnizyc jej pH .
Moj sposób to ;12 litrowe wiadro wody kranowej o pH 7,5 ,wlewam do niego 5 ml Tetra aqacid ,dwie szklanki (ok 0,5 litra wody destylowanej ) 3 ml Sera aqatan .Taka mieszanka musi odstac dwie godz i wowczas osiaga pożądany efekt pH 6,4 .Woda nadaje sie do podmiany .

Po zakupieniu testu na PH okazało się, że mam wodę zasadową około 8 ph Sad Od półtora tygodnia działa bimbrownia, do tego podmieniam od trzech podmian połączeniem kranówki z wodą destylowaną proporcjami 2:1 i PH nadal nie chce zejść. Co prawda próbka nie jest już ciemnoniebieska, ale jasnoniebieska, ale czuję, że przegrywam walkę z glonami nitkowatymi i chciałabym wodę zakwasić szybciej.

Jak to teraz mam mniej więcej rozwiązać? Mam filtr FZN-2 i myślałam żeby do jednego tego mniejszego koszyczka dodać torf. Czy taki ze sklepu ogrodniczego da radę i czy jest to dobry pomysł?

Twardości to Kh i Gh = 10 (testy kropelkowe)

Mnie namówili ostatnio w zoologicznym na ten preparat i nie wiem czy do był dobry wybór. Używaliście może? Daje radę?Jeśli nie, to możecie polecić coś innego?


Skocz do: