• 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

ochotki - pokarm nie chce tonąć
#1

Kupiłem liofilizowane ochotki.Moje neonki tego nie jedzą bo ten pokarm nie tonie.Co zrobić?
#2

przed podaniem je namocz i będzie tonoł
#3

SULA15 napisał(a):przed podaniem je namocz i będzie tonoł

Moczyłem parę godzin i nic,dziś dam na cały dzień do namaczania i się zobaczy.
#4

Lepiej kupić żyweWink Toną, są bardziej "ruchliwe" przez co rybki je chętnie zjadają. Żywa ochotka działa dobrze na wzrostSmile

Nie lubię kul, do kuli włóż sobie suszone
płatki róż albo cukierki! Staż 8 lat :)
Służę pomocą!:P
Piszę poprawnie po polsku.

Linki z niepotrzebnymi tematami lub powtarzającymi się, wysyłajcie na PW do moderatorów!! Ułatwicie moderatorom pracę a przy tym pomożecie utrzymać porządek na forum!
#5

BaRaNeK napisał(a):Lepiej kupić żyweWink Toną, są bardziej "ruchliwe" przez co rybki je chętnie zjadają. Żywa ochotka działa dobrze na wzrostSmile

No wiem ale oczywiście w moim sklepie tego nie ma.
I co macie jakiego pomysła?szkoda mi tego pokarmu,najtańszy nie byłRolleyesMoże są jakieś specjalne karmiki?
#6

ja używam takiego czegos http://www.allegro.pl/item345965239_karm...a_ryb.html

Oddam suma rekiniego za darmo.
#7

miałem takie coś i tylko brudziło wode bo ryby niechciały tego jeść a i odradzam kupowania żywej ochotki ponieważ mogą być w niej zarazki i bakterie ja kupuje mrożoną a rybki rosną jak na drożdżach są silne i zdrowe

Akwarium 126l - towarzyskie

aquadesign, to co jest piękne.
#8

ja rownież karmię mrożoną zawsze odłamuję odpowiednią ilość wrzucam do pojemniczka nalewam tam wodę z akwa <troszkę>..jak juz się roztopią robaki i lód odlewam brudnę wodę <bo jest czerwona> z tego pojemniczka tak żeby nie wylać ochotek potem znów dolewam troszkę wody z akwa żeby robaczki miały odpowiednią temperaturę dla rybek i jak juz ochotki się zacieplą, a woda nie jest czerwona to wlewam to do rybek, a one jedzą, <a jak jest czerwona to powtarzam czynność> ja tak robię bo nie chcę żeby woda w akwa była śmierdząca i mętnego koloru mam tylko 25l więc trzeba dbać o czystość Smile
#9

wiesz gdzies czytałem ze jesli chcesz zeby pokarm tona to musisz zamoczyc go w wodzie i powinien zatonac a jak to nie zadziała to kup inny...Rolleyes

http://www.akwaswiat.net/-112l-ogolne-wo...-7133.html
Moje odnowione akwarium.Zapraszam do komentowania.
Piszę poprawnie po polsku.
Sory za błędy w pisowni mam rękę złamaną ...


Skocz do: