• 6 Głosów - 2.67 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Pielęgniczka RAMIREZA - wszystko co związane z rozmnażaniem

112 litrów, wiem że za małe dla skalarów, ale nie mam komu oddać (w zoologu ich nie chcieli)

Spokojnie tu na tym forum w mniejszych trzymają ale masz racje że troszkę przymałe ale kupisz sobie napewno większe w przyszłości

jak będę miał troche kabony to planuję 240 litrów Big Grin

radze nie przenosic ikry, niech sie uczą opieki nad młodymi... jeżeli będziemy zabierac ikre rodzicom, to w koncu zrobi sie tak jak ze skalarami - zero radości z obserwacji...

Czytaj dokładniej ja mu radziłem żeby przeniósł ikre dopiero jak się nią przestaną zajmować co jest prawdopodobneBig Grin

czytam dokładnie słonko, zwykle przy pierwszych tarłach ryby przestają interesowac sie ikrą, ale przy następnych już się nią opiekują... jeżeli na początku im zabierzesz, nie nabędą takich umiejętności.

Po co marnować ikrę jak im i tak ona zwisa a tak to może by się jeszcze uratowało pare rybek i obdarowało kolegów Wink
Ale zobaczymy co się będzie działo

odłów ryby które mogły by zjeść ikrę najlepiej zostawić tylko parkę samą w akwarium ;]

Kaliber 44, Paktofonika [*]Magik[*]

300l - Ameryka Południowa Pawiookie
http://www.akwaswiat.net/-300l-ameryka-p...5924-3.htm

www.Pawiookie.pl

a po ilu dniach następuje wylęg?

MaaX napisał(a):a po ilu dniach następuje wylęg?

Larwy lęgną się czwartego dnia i leżą na kamieniu lubsą przenoszone przez rodziców do dołka w piasku. Po dalszych ośmiu dniach narybek rozpływa się. Młode początkowo żywią się larwami solow-ca i widłonogów. Gdy trochę podrosną, podajemy im żywy pokarm małych rozmiarów. Rosną stosunkowo wolno. Żyją od półtora do dwóch lat.

Skocz do: