• 1 Głosów - 4 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Praca 2
#1

Witam, posiadam akwarium 30l a w zbiorniku chowa się aquaEL FAN-miniSmile
AQuaela posiadam ok. 5 lat, jak większość sprzętu firmy aquaEl jest niezawodny. Filtr ten ma napowietrzacz
i regulację ciśnienia powietrza na obudowie filtra, która jak na aquaEL-a przystało jest solidna.
Nie jest to nowy model filtra ale jestem z niego bardzo zadowolony- nigdy nie zatykał się, w celu
sprawdzenia tego włożyłem aquaEL-a do akwarium i nie czyściłem ponad 3 tyg. Filtr był nadal sprawny
i działał bez zarzutów. Łatwość użytkowania naprawdę powala, filtr żeby wyczyścić trzeba wyciągnąć:
obudowę gąbki, gąbke, wiatraczek.Tu pokażę zdjęcie jak wygląda rozłożony na części pierwsze aquaEL:




Jednym z jego mankamętów jest po dłuższym użytkowaniu wyrabianie
się niektórych plastikowych części filtra np. wylot powietrza i wody trzeba często odpowiednio ustawiać
bo inaczej obudzi nawet największego śpiochaSmile. Często po wyczyszczeniu filtra, ma ciągle zmieniające
się ciśnienie. Posiada trochę nie wygodną regulację ciśnienia(na obudowie), posiada nie wystarczająco
głębokie zanużenie do wyższych zbiorników. Pokażę jak mocno można wydłóżyć
uchwyt filtra:




To wszystkie negatywne
?odczucia? z mojej strony wobec aquaELa FAN-mini.

Po 2 latach używania oryginalnej gąbki, filtr radził sobie doskonale. Ze względów higienicznych wymieniłem
gąbke na nową. Żadnych części prócz wspomnianej gąbki nie wymieniałem, podejrzewam że inne części także łatwo można zdobyć,
ponieważ aquaELe słyną z wytrzymałości, łatwości użytkowania,przystępnej ceny, dużej wydajności i łatwości zdobywania części.
Polecam ten filtr do akwariów do maksymalnej pojemności 40l, według producenta może chodzić nawet do 60l, ale ja bym
nie polecał?
Ogólnie filtr nie jest drogi, kosztuje od 30 do 50zł, jak na tę jakość i wydajność w porównaniu do innych
filtrów nie jest drogi.

Oto Opis producenta:

Zalecany do oczyszczania, pompowania i napowietrzania wody w akwarium 30 - 60 litrów




Napięcie/częstotliwość 230V / 50Hz
Pobór mocy 2,2W
Wydajność 40 - 260 l/h
Max głębokość zanurzenia 80 cm
- regulacja wydatku
- regulacja napowietrzania
- wysoka jakość wykonania

Podobne cechy z innej strony:
Cechy produktu:
Waga brutto: 0.309 [kg]
Ilość produktów w opakowaniu zbiorczym: 30.0 [szt]
Szerokość opakowania: 5.3 [cm]
Długość opakowania: 8.5 [cm]
Wysokość opakowania: 19.0 [cm]
Moc: 4,2 W
Wydajność: 260 l/h
Akwarium: 30-60 l.
Dodam jeszcze zdjęcie "etykiety" filtra:




To tyle z mojej strony do filtra aquaEL Fan MiniSmile Pozdrawiam i życzę udanego wyboru filtra!


Skocz do: