• 1 Głosów - 4 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Praca 4

Filtr o którym pisze to: Filtr wewnętrzny Fan 2 plus firmy "aquael".

Miałem konieczność go kupić gdy dostałem nowe akwarium do którego nie wystarczał (Filtr wewnętrzny Fan 1 plus firmy "aquael")
Fan 1 plus to też bardzo dobry filtr,ale Fan 2 plus...muszę powiedzieć że nie był dość drogi
bo dałem za niego 52zł a za poprzedni 48zł w odstępie czasu około roku.
Ale gdy przyniosłem go do domu,po wyjęciu wszystkich załączonych części bardzo spodobała
mi się część do której mocuje się wkład filtracyjny.Pod nią można zobaczyć ten "wiatraczek"

z którym miałem problem gdy zapchał się w innym filtrze(zaplątały sie w nim włosy).
Drugim atutem który spostrzegłem to duże miękkie przyssawki, które sie dołącza do zawieszki
jeszcze ani razu mi się filtr nie osunął na tej podstawce co zdarzało mi się z innymi.

Po zamontowaniu go wałczyłem go na max umożliwiło mi to pokrętło które jest umiejscowione
na górnej części filtra.Jest to wygodne miejsce do regulacji wydajności napowietrzania,

które w starszych modelach tej firmy były umiejscowione niżej bardziej w toni wodnej.
Z dyfuzora zaczął wydobywać się bardzo silny strumień powietrza co mnie pozytywnie zaskoczyło,
potrzebowałem nasadki sterującej dołączonej do kompletu,bardzo mi sie przydała.

Łatwo bo w niektórych filtrach trudno jest przesunąć kierunek wylotu da się go przestawić na około 180 stopni.
Jest wyjątkowo cichy muszę przyznać że bardziej cichy od swojego poprzednika
odpowiednie końcówki dołączone do zestawu umożliwiają maksymalne zredukowanie szumu.
Musze przyznać że dość rzadko go czyszczę dzięki jego wydajnej i długotrwałej pracy.
Ma on bardzo dużo zalet a wadę ja dostrzegam tylko jedną jest dość duży ale musi taki być.
Uważam że to dobry filtr warto polecić go innym gdyż jest on prosty w obsłudze
dlatego nie będzie sprawiał on problemów początkującym akwarystom a co dopiero zaawansowanym.
Mam nadzieje że będzie mi sprawnie służył przez najbliższe lata czego i Wam życzę.

Poprawiłam błędy i zmniejszyłam zdjęcia, aby praca była bardziej czytelna.

Skocz do: