• 4 Głosów - 2 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Jak odmulać akwa i wszystko o odmulaczach
#11

Kup sobie z tetry GC 50 i wszystko jasne ;] sam mam taki, nic do niego nietrzeba dokupywac Smile jest jak dla mnie super!! najlepszy jaki miałem , ten co się podłancza pod pompke nic niedaje.....
#12

Mam ten do podłączania do brzęczyka, beznadzieja. Trzeba by cały dzień poświęcić na odmulanie bo jest mało wydajny.
Najlepiej mieć dobry filtr i nie przerobione akwarium, polecam też świderki na dno :-)
No i podmianę wody raz w tygodniu.

Każdy temat w tytule powinien zawierać ogólny opis problemu.
Pisz poprawnie !


Od czasu stworzenia Internetu ruch obrotowy Ziemi jest przede wszystkim napędzany przez zbiorowe obracanie się nauczycieli języka polskiego w grobach.
#13

Mam do wszystkich pytanie kiedy odmulacie to wymieniacie dużą ilośc wody??Ku mojemu przerażeniu chwila odmulania i w akwa już jest mało wody..... Ja dzisiaj odmulałem pierwszy raz i zrobiłem tak:
Na początku odmulania zauważyłem że odmulana woda bardzo szybko wydostaje sie z akwa więc poczekałem aż w odmulonej wodzie brud opadnie na dno i wlałem częściowo tej starej wody ale już bez brudu i częsciowo nowe którą odstawiłem 2 dni wcześniej . Powiedzcie mi czy dobrze zrobiłem??

"...mylić się jest rzeczą ludzką...."
#14

Zazwyczaj odmulam podczas podmian wody (przy 70l pierwsze 15l ma troszkę brudów).
#15

No ale chyba dobrze że dzisiaj dodałem tej "starej" wody ale bez zabrudzeń i świeżej wody??

"...mylić się jest rzeczą ludzką...."
#16

Ile procent wody podmieniłeś?
#17

mniej więcej 30% tak jak powinno sie podmieniać chyba prawda???

"...mylić się jest rzeczą ludzką...."
#18

Jeżeli woda zbyt szybko ci ucieka wystarczy wolną ręką zacisnąć wężyk do odmulania.

Każdy temat w tytule powinien zawierać ogólny opis problemu.
Pisz poprawnie !


Od czasu stworzenia Internetu ruch obrotowy Ziemi jest przede wszystkim napędzany przez zbiorowe obracanie się nauczycieli języka polskiego w grobach.
#19

Dołącze sie do tamtu. Jak skutecznie odmulic akwa gdzie jest gesto roslin??? Ja zawsze zruszam zwirek potem spuszczam 20%wody, dolewam odstalej. Nastepnie wlaczam filtr na fulla i zruszam jescze troche brud sie unosi i wtrafia do filtra. Moze tak byc? Filtr troche poten czyszcze.
#20

dawid2b napisał(a):Dołącze sie do tamtu. Jak skutecznie odmulic akwa gdzie jest gesto roslin??? Ja zawsze zruszam zwirek potem spuszczam 20%wody, dolewam odstalej. Nastepnie wlaczam filtr na fulla i zruszam jescze troche brud sie unosi i wtrafia do filtra. Moze tak byc? Filtr troche poten czyszcze.

Dokładnie tak samo robie:d


Skocz do: