• 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Pierwsze akwarium

W weekend zakupiłem pierwsze akwarium 112l o wymiarach 80x35x40. W zestawie mialem filtr claro 1000 , grzalke thermo plus 100 diversa oraz napowietrzacz hailea aco 9601.

Zanim wpuscze rybki chcialbym sie dowiedziec jakie i ile moge...czytalem/slyszalem rozne opinie...raz slyszalem, ze na 1 l wody moze przypadac 1 cm ryby, z drugiej strony ktos mowil, ze ryby denne i jakies zabki slimaki sie w to nie wliczaja itp... i poszukalem rybki jakie by mnie ewentualnie interesowaly...:

- kakadu ( ok 3/4 szt)
- skalary ( ok 3/4 szt)
- piskorki ( ok 2/3 szt)
- neonki ( ok 10 szt)
- labeo ( 2 szt) - podobno troche agresywne ale moze do wiekszych rybek nie beda startowac
- molinezje ( 3/4 szt )
- kiryski ( ok 3 szt ) 
- mulojad ( 2 szt )
- zabki ( 2 szt)

- chcialem 2 sumiki rekinie ale no ze wzgledu na ich rozmiary to odpuscilem chociaz super musza wygladac

W sumie ok 34 stworzonek w tym 8 bardziej dennych

Czy taka ekipa moze byc? jedyne z czego ewentualnie bym chcial zrezygnowac to neonki, ale no i one fajnie wygladaja

Jakie roslinki byscie polecili? Ja myslalem zeby po dwoch bocznych sciankach posadzic bardziej lisciowate roslinki, a przy podlozu cos w stylu mchu? w pewnych miejscach sam zwirek, jakis korzen/zamek czy jakas ozdoba. Fajnie by bylo jakby czasem sie cos wyklulo nowego .Podobno jak gdzies w zwirku schowa sie rurke PCV to i glonojady sie uda rozmnozyc, cos o tym slyszeliscie?

Chcialem zrobic na tyl akwarium tlo ze styropianu. I czy to na pewno bezpieczne? widzialem filmiki, no i niby wycinaja jakies ciekawe tla ( kamienie np) maluja zwyklymi farbami i silikonem przyklejaja na tyl. Ktos to probowal?

Co powienienem zrobic jeszcze przed wpuszczeniem rybek?

Dzieki z gory za pomoc

Skocz do: