• 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

108l pomysł na obsadę.
#1

Witam wszystkich serdecznie.

Zakładam temat jako że na wiosnę szykuję się na całkowity restart uwzglęniający zakup nowego zbiornika, filtra kubełkowego, oświetlenia itp. Dosłownie świeży start.

Zatęskniwszy za rośliniakiem jakiego miałem dawno temu, postanowiłem odstąpić od biotopu Malawi i znów urządzić sobie ogród.
Niestety dawno temu kiedy jeszcze miałem wspomniany rośliniak, dosłownie zaczynałem swoją przygodę z akwarystyką i robiłem wszystko na czuja. Dzisiaj staram się wszystko zaplanować dlatego zwracam się do Was z prośbą o pomoc.

W skrócie o zbiorniku.
Przechodzę z 80l na 108l ale będzie to dość specyficzny zbiornik, który idzie nie w długość a w wysokość. Niestety nie mam tyle miejsca abym mógł postawić w długość także:

W porównaniu:
Moje obecne akwa 80l: 60x35x40
108l: 60x40x45

Chciałbym aby kwarium było żywe i gęste dlatego na pewno będę szedł w kierunku obsadzenia zbiornika w kilku miejscach trawą i zostawić środek dla kirysków lub bocji (chyba że trawa im przeszkadzać nie będzie to wtedy obsadzę całość), mchami i roślinami aby zapełnić ładnie środek i tło.

Jeśli chodzi o obsadę to chciałbym pójść w rybki, które mogę zakupić w dość dużej ławicy aby wypełniały obraz pływając między roślinami ( i by zbytnio nie rosły jak moje obecne pyszczaki) i ewentualnie jakieś 2 lub 4 większe okazy + coś na dno. Zakładam oczywiście zaopatrzenie się w glonojada.

Przepraszam za długi post ale lubię zawsze wszystko dokładnie wytłumaczyć aby można było łatwiej zrozumieć moją wizję.

Z góry dziękuję za pomoc.
Pozdrawiam


Skocz do: