• 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Podmiana wody
#1

Witam ,słyszałam ze najlepiej wymieniać co tydzień 1/3 wody w akwarium ale pytanie jaka najlepiej ? czy rozrobić w butelkach wodę z bakteriami ? zimna ,ciepłą czy przegotowaną?
#2

Dobrze słyszałaś zlać/ spuścić część wody + odmulić dno (może być wężykiem). Do akwarium lejemy wodę zależnie dla jakich ryb, ale ogólnie: odstana woda (ok. 2-3 dni) z kranu w baniakach. Możesz przegotować część wody, zbijasz wtedy twardość ale nie jest to konieczne. Bakterie najlepiej dodać do wody w akwarium po dolaniu świeżej wody. Najlepiej dodać przed zgaszeniem światła / po zgaszeniu. Woda do podmian temperatura pokojowa.

PRZYJMĘ ROŚLINY - 54L
#3

Jedną trzecią co tydzień to chyba ciut za dużo spokojnie wystarczy 20%,a bakterie daje się na start do podmian nie koniecznie ,osobiście nie daje , flora bakteryjna prędzej czy później wytworzy się sama ,ewentualnie trochę wody ze stabilnego zbiornika bądź złoże z dojrzałego filtra zrobi to samo i w dodatku za darmo .
#4

Może najpierw jakie masz ryby? Od tego zależy jaką uzupełniać.
#5

(28.01.2017, 23:46)toomeka@wp.pl napisał(a):  Może najpierw jakie masz ryby? Od tego zależy jaką uzupełniać.
Oczywiście. Musisz też podać ich wielkość, nazwę łacińską i polską, płeć, wiek i przedstawić rodowód danej ryby bo bez tego ani rusz. Akwarium to nie przelewki (no chyba, że woda się przeleje).
Koleżanka na pewno czekała 2 miesiące z podmianami aż łaskawie wrócisz na forum i uraczysz ją tą cenną wskazówką. Na pewno ktoś kto nie wie jak podmieniać wodę ma w akwarium super wymagające ryby którym trzeba wlewać wodę RO wymieszaną z 10% deszczówki z amazońskich lasów żeby wszystko było git zamiast zwykłej odstanej kranówy. Na pewno też posiada testy do wody aby co rusz badać jej parametry.
#6

Tokatoka.
Kolejny z Ciebie nieuleczalny przypadek, któremu powinni zakazać pisać.
Nigdy nie podmieniałem z deszczówką.
Zresztą co mnie obchodzi Twa opinia.
Komentuj dalej i niech uśmiech na Twej twarzy widnieje.
#7

Akurat to Tobie powinni zakazać pisania bo widzę, że należysz do tej tej samej grupy wszechwiedzących mistrzów akwarystyki co edison i tak samo jak on piszesz wzajemnie wykluczające się posty. Nie trzeba było długo szukać by znaleźć 2 Twoje skrajnie różne opinie o filtrze JBL który polecałem. Raz był super hiper a jak ja go polecam to okazuje się hooyowy. Dokładnie tak samo zachowywał się edison co do mnie. Sam sobie zaprzeczał byleby tylko podważyć moje zdanie na jakiś temat.
#8

Poczytaj dokładnie jeszcze raz wszystkie moje posty a powinieneś coś znaleźć. Widać może coś przeoczyłeś? :-)
Chociaż chyba szkoda Twojego cennego czasu bo "na pewno" nic nie umknie Twej bezgranicznej uwadze a ten czas lepiej poświęcić na bezsensowne dyskusje. Prawda?
#9

Nie mam ochoty czytać Twoich bzdur. Polecałeś ten filtr i tyle a to, że później Ci się coś odwidziało to inny temat. Napisałem w poprzednim poście, że wtedy lepiej nie wychwalać sprzętów których de facto się nie.zna.

A co do marnowania czasu na takie dyskusje to znowu potwierdzasz edisonowaty styl zachowania. Niby szkoda marnować czas na rozmowy ze mną ale jakoś uparcie w tych dyskusjach uczestniczysz.
#10

Już nie. Wygrałeś ;-)


Skocz do: