• 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Początek z akwarium - kilka pytań
#1

Witam.
Chce założyć akwarium 200x60x60 low tech, towarzyskie, akwarium mam po akwarium morskim (morskie się rozrosło) i mam pytań do bardziej doświadczonych akwarystów w dziedzinie słodkowodnej.

1. Akwarium 200x60x60 + sump i teraz pytanie nada się? Sump 3 komorowy myślałem, że w pierwszej gąbki, druga siporax, trzecia powrót, czy coś zmienić?

2. Akwarium będzie miało pokrywę i chce włożyć 4x39w, jak to widzicie, nie chce żadnych skomplikowanych roślin itd. Akwarium ma cieszyć oko.

3. Podłoże piach? Osobiście jestem zwolennikiem, ponieważ łatwo usunąć zanieczyszczenia, mniej wchodzą jak w bazalt.

4. Akwarium po morskim czymś myć specjalnym, czy ciepła woda, gąbka i wyszorować?

5. Akwarium ma naklejone niebieskie tło, zostawiać czy lepiej będzie wyglądać bez tła?

Chyba o wszystko zapytałem, ewentualnie jakby ktoś mógłby coś poradzić nie obrażę się.
#2

1. Może skarpeta na spływie?

2. Lepiej DIY paski ledowe, wyjdzie taniej pod każdym względem plus regulacja każdego koloru, jest fajne wideo na youtube z akwarium z arowana, oklejone rurki pcv.

3. Miałem piach, ma swoje wady i zalety, ale efekt wizualnie bardzo ładny.

4. Czarne byłoby lepsze moim zdaniem, ale to kwestia gustu.

200 L Ameryka Poludniowa

28 l Krewetki

"Jesteś odpowiedzialny za to co oswoiłeś"


Skocz do: