• 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Akwarium 500L początkujący
#1
Smile 

Drodzy forumowicze!

Zwracam się do Was w sprawie pomocy w stworzeniu akwarium które miało by stać w biurze firmy i cieszyć oko personelu i klientów. Proszę o wyrozumiałość, to mój pierwszy post na tym forum, w akwarystykę wgryzam się dopiero, na początku dość trudno jest z "rozeznaniem" więc nie linczujcie mnie jak będę pytał o jakieś trivium Wink
Mam spore bo wieloletnie doświadczenie w hodowli zwierząt egzotycznych więc wiem jak wiele wysiłku jak i wiedzy wymaga takie hobby. Swoje pytanie kieruję do Was jako znawców tematu. Nie chcę robić zakupów w sklepie zoologicznym ani odwoływać się do ich wiedzy gdyż wiem z doświadczenia, że taka rada potrafi być...hmm komercyjna- nie prowadzi to wtedy do dobra zwierzaków a w hodowli chyba trzeba mieć to na względzie w pierwszej kolejności!
Po tym długim wstępie chciałbym już zwięźle zadać nurtujące mnie pytania Wink :

1. Interesuje mnie duże akwarium dla kolorowych i cieszących oko ryb słodkowodnych, jaki biotop, rodzaje, gatunki ryb możecie mi polecić?

2. Czy istnieje giełda ryb (w terrarystyce istnieje taki wewnętrzny obrót zwierzętami omijający zdziercze marże sklepów zoologicznych)

3. Gdzie, poza tym forum warto edukować się na temat akwarystyki? Interesuje mnie coś w stylu kompendium początkującego akwarysty, wiedzę na temat poszczególnych gatunków wydaje mi się że łatwiej znaleźć.

Jeszcze raz proszę o nie linczowanie mnie Smile Powyższe pytania zadaję nie po to żeby kupić na szybko milion rybek i je zabić a jedynie aby kierunkować swoje zdobywanie wiedzy w temacie akwarystyki i rozpocząć projekt "piękne akwarium" Smile

Pozdrawiam serdecznie i z góry dziękuję za odpowiedź,
Kopytko
#2

Jeśli zdecydujesz się na malawi to chętnie przeprowadzę Cię przez cały proces zakładania takiego biotopu,oraz doradzę w doborze odpowiednich gatunków.
Zalety takiego biotopu to przede wszystkim piękne kolory ryb,oraz mało kłopotliwa obsługa zbiornika.


Skocz do: