• 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Ospa?
#41

Ramireza raz jest normalna raz nie.. zauważyłem że robi białe kupsztyle. Może to być ten kulorzęsek? Ogólnie coś ma coś tylnią płetwą jakby się jej zwężyła, właściwie to jak by woóle nie mogła nią ruszać.. Teraz leży na filtrze i chyba szykuje się do odejścia a z rana jeszcze normalnie pływała.

Nie wiem.. może powinienem zrobić restart? No bo jak zakupie nowe ryby nie wiadomo jak zareagują. zostało mi 9 bystrzyków 4 otoski, krewetki i slimaki.. kupie jakieś 30l akwarium i moze jakis czas w nim wytrzymają odrazu zrobie im kwarantanne jeszcze raz a jak znów akwarium dojrzeje to je wrzuce spowrotem i wtedy jakieś nowe rybki dopiero..

Wczoraj podmieniłem wodę. Dziś mierzyłem NO2 i NH3.. NO2 = 0 a nh3 = 1 wyszło. Czy podmienić dzisiaj jeszcze raz wodę czy dopiero za dwa dni?
#42

Na razie to nie myśl o restarcie, a tym bardziej nowych rybach! Na razie wylecz te ryby co masz i pozbądźsię tej choroby, restart potem.
#43

tak jak kolega napisał ...
w tej chwili zostaw jak jest, bo co niby ma zmienić restart ? czy będziesz coś zmieniał, np podłoże ?
Pozbądź się do końca lekarstwa z wody, podmianami. A następnie wróć do "rutynowego" postępowania z akwarium ...
podmieniaj wodę w zbiorniku raz na tydzień, sprawdzaj parametry wody przed samą podmianą i na drugi dzień po podmianie, obserwuj zachowanie ryb i daj szansę na ustabilizowanie się warunków w akwarium.

200 l agassiza, otoski i rodostomusy
http://s2.ifotos.pl/img/Akwa-2Mjp_hhaahrr.jpg
#44

OK może faktycznie odpłynąłem z tym restartem Big Grin Macie rację, zostawię jak jest i nie będę kombinował. Za jakiś czas jak to wszystko się unormuję może spróbuje ponownie z Ramirezami. W razie czego będę pisał jeszcze jak by coś się wydarzyło.


Skocz do: