• 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Białe pajęczynki na szybie i roślinach
#1

Witajcie! Od kilku dni mam pewien problem. Pojawiły mi sie na szybie, roślinach i szyszkach olchy białe dziwne narośla. Nigdy się z tym nie spotkałam, wiec pytam was, czy może wiecie co to może być? Nie wiem czy temat nadaje sie do działu glony, nie mam pojęcia czy to może jakiś grzyb czy co? Akwarium 30l z crystalami, filtracja aquael fan mini, temp. 21-23*C, parametry w normie, crystalki noszą pierwsze jajeczka, nic im nie jest. Akwarium ma ok 2 miesiące.


#2

Z tych małych zdjęć nie za bardzo widzę, nie są to stułbie?
#3

(21.03.2016, 12:18)edison napisał(a):  Z tych małych zdjęć nie za bardzo widzę, nie są to stułbie?

Stułbie to nie są na pewno. Dodaję większe zdjęcie.
Zdjęcie robione telefonem, więc przepraszam za jakość Wink



#4

Teraz widzę wyrażnie, tak napewno nie stułbia, to się rusza? bo odessaniu wężykiem, pojawia się na nowo ? Nigdy nie spotkałem czegoś podobnego, szyszki były sparzone wrzątkiem ?
#5

Jasne, szyszki są od początku. Znalazłam na zagranicznych stronach, że to śluzówce, a dokładniej eumycetoza, nie jest to groźne, tyle wiem, ale skąd sie bierze, to musiałabym posiedzieć troche nad tłumaczeniem, bo na polskich stronach nic dokładnie o eumycetozie nie znalazłam. Nie poruszają sie, ale w jakimś stopniu przemieszczają, podobno.


Skocz do: