• 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Jaki klej do akwarium? Czarny czy bezbarwny?
#1

Witam,

Aktualnie posiadam standardowe akwarium 450l (150x50x60) , lecz zamierzam przesiąść się na większe: 720 l (200x60x60). W nowym akwarium szyba frontowa i boczne będą ze szkła Opti. Zastanawiam się jaki klej będzie bardziej pasował wizualnie/estetycznie w takim szkle. Dodam że akwa będzie słodkowodne i raczej bez roślin. Ja myślałem nad bezbarwnym ale szklarz zasugerował czarny ponieważ większość dużych zbiorników robi z czarnym klejem i dobrze to wygląda i nie miał na uwadze względów wytrzymałości kleju bo twierdzi że oba są równie wytrzymałe. Teraz nie wiem co będzie lepsze. Proszę o opinie na powyższy temat.

Pozdrawiam , Krzysztof
#2

Jeżeli zrobi to bezwałkowo czyli tak aby nie było widać sylikonu to tylko bezbarwny ale z Twojej wypowiedzi można wywnioskować że nie umie dlatego proponuje czarny.

Jeśli zrobi przezroczystym i będą wałki sylikonu to przy styku szkło/sylikon zawsze będzie się tworzył glon i nie fajnie to wygląda i trudny do usunięcia często bez naruszenia sylikonu, przy czarnym tego nie widać.

tak na szybko zrobiłem zdjęcia:
1; szyba white klejone z wałkiem sylikonu (glon podchodzi pod sylikon)
2: szyba opti white klejone bezwałkowo , sylikon nigdzie nie wystaje
3: szyba float klejone czarnym sylikonem z wałkiem.



#3

Opti wygląda lepiej z przezroczystym silikonem. Kwestia co Ci się podoba.

200 L Ameryka Poludniowa

28 l Krewetki

"Jesteś odpowiedzialny za to co oswoiłeś"
#4

Dzięki za szybką odpowiedź edison.
Myślę że może mieć problemy z klejeniem bezwałkowo. Wspominał też coś o pęcherzykach powietrza w kleju, które w przezroczystym widać bardziej- mi się wydaje że takie pęcherzyki są niedopuszczalne- co o tym sądzisz? Może lepiej poszukam innego szklarza?

pozdrawiam, Krzysztof
#5

Pęcherzyki są niedopuszczalne, tworzą się gdy akwarium jest za wcześnie zalane przed całkowitym wyschnięciem sylikonu lub żle wyciśnięty klej z tuby marnej jakości. Nie wiem jak do ma się do wytrzymałośći bo takiego nie miałem ale wygląda nieładnie jakby zaraz miał puścić ten sylikon.
Ogólnie ciężko teraz o dobrego szklarza, wzorem są akwaria NACD ale firma czasowo nie robi akwarium.

Po za dobrym klejeniem i równości szyb liczy się także trapezowy szlif poler szyby inaczej cały czar opti white pryska.
#6

Web Development India is the web development company in jaipur which specializes in web design india and development services in all over the world.
#7

Our company is the web development company in jaipur it offers all type of services such as Web Design, Mobile App Development, Software Development, Android App Development for more details you can visit our site.


Skocz do: