• 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Filtr hydroponiczny w zbiorniku roślinnym LT
#1

Generalnie chodzi mi o to ,jak zapatrujecie się na wykorzystanie filtra akwaponicznego w akwarium roślinnym LT .Mam chęć odpalić taki zbiornik ala Diana Walstad tylko z filtrem hydro .Co o tym myślicie ,jakieś rady ,własne doświadczenia może ?
#2

Niedługo miałem hydroponikę bo mi szkło trzasło, ale nie polecam do roślinnego, nie wyrobisz na nawozy
#3

(16.03.2016, 07:47)desmont05pl napisał(a):  Niedługo miałem hydroponikę bo mi szkło trzasło, ale nie polecam do roślinnego, nie wyrobisz na nawozy

To ma być zbiornik LT w typie Walstad ,czyli ziemia pod żwirem bez stosowania suplementacji dwutlenkiem węgla, nawozów płynnych oraz mocnego światła(min.0,25-max.0,5w),z roślinami dostosowanymi do takich warunków i umiarkowanie wydajnym filtrem hydro .
#4

To tym bardziej hydroponika wyjałowi i to momentalnie, hydroponika sprawdza się przy czarnych wodach gdzie rośnie sobie jakaś jedna żabienica i pistia pływa. Dla mnie to się mija z celem.
#5

Zakładając ten temat miałem nadzieje że jest tutaj na forum ktoś kto miał bądź ma jakieś doświadczenie w tym temacie i może dowiem się coś nowego .Z całym szacunkiem do twojej osoby " Niedługo miałem hydroponikę bo mi szkło trzasło", troszkę nie jesteś wiarygodny .Grzebałem trochę w necie i wiem że ludzie mają z powodzeniem akwa roślinne oparte na tym systemie filtracji ,cała sztuka polega na tym żeby stworzyć odpowiednie warunki czyli odpowiedni balans między roślinami w filtrze a obsadą w akwarium. Efekt który uzyskuje się głównie chemią i sprzętem w zbiornikach HT ,tu robi się za pomocą tworzenia zamkniętego ekosystemu w którym wszystkie części współgrają ze sobą(ani jedno ani drugie nie jest łatwe) ,i tu jest pole do dyskusji do której wszystkich zainteresowanych tym tematem zapraszam.
#6

Ale bez jakiego kolwiek naworzenia nie dasz rady, chcesz próbuj ja bazowalem na doswiadczeniu znajomych, ktorzy mieli hydroponike przy malawi a wczesniej mieli roslinne


Skocz do: