• 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

[215l - ogólne w kierunku naturalnego] - mateuszk

Witam wszystkichSmile,
założyłem moje pierwsze ( nie licząc małego kilkunastolitrowego, które posiadałem jako dziecko) akwarium. Na razie moja doświadczenie ogranicza się do informacji znalezionych w internecie i rad otrzymanych w sklepach akwarystycznych.

Zdjęcia na 9 marca 2016 - tydzień po założeniu zbiornika:

Rozmiar 215l - 100x40x53
Wyposażenie:
- filtr Eheim 2073
- grzałka Eheim Jager 200W
- oświetlenie LED 2x Aquael glossy sunny
Rośliny:
- Cabomba caroliniana
- gałęzatka kulista
- Hemianthus zwyczajny
- Eleocharis acicularis
- Vallisneria spiralis
- Mech - Taxiphyllum
- Mech - Fissidens fontanus
Podłoże:
- czarny bazalt, na wierzchu warstwa Aaqua Substrate II
Nawożenie:
- Carbo
- Seachem Flourish
Ryby:
- na razie brak, jestem w fazie dobierania obsady, ale planuję:
- 20 x razbora klinowa – myślałem o neonkach, ale wyczytałem, że razbory ładniej się prezentują gdyż pływają w ławicach
- bojownik
-2x zbrojnik
-2x kirysek
- 2x Pielęgnica nikaraguańska - ?

Z chęcią przyjmę wszelkie rady i sugestie w szczególności co do obsady bo jeszcze jej nie ustaliłem.

Zapowiada sie super fajny pomysl POZDRAWIAM

Akwa112L -4x24W , Fluval106 + Aqua szut turbo n 750 , Grzalka...Co2...
FISH TANK

kiryski to bardziej stadne ryby, ja bym dał minimum 6 sztuk ale wtedy pożegnasz się z plażą bo ci przekopią, no i ten bazalt nie za dobry dla kirysów, więc ja bym sobie na twoim miejscu je odpuścił, wydaje mi się że dla tych pielęgnic troszkę za małe akwa. Akwarium miłe dla oka, czekam na rozwój Smile

Doskonała aranżacja, bardzo mi się podoba. Fajne drzewko.
Tak jak Ci powiedzial desmont, odpuśc kiryski, bo codziennie będziesz od nowa sadził tego hemianthusa, ze zbrojnikami może być podobnie.

200 L Ameryka Poludniowa

28 l Krewetki

"Jesteś odpowiedzialny za to co oswoiłeś"

Do akwarium roślinnego na substracie nie daje się ryb przydennych(kiryski i zbrojnik) i kopiących (pielęgnica) chyba że lubisz pył w wodzie i porywane rośliny jeżeli chodzi o pielęgnice.

Chcesz ładną ławice to zabacz Zwinnik czerwonousty - Hemigrammus rhodostomus inne jakoś w tej ławicy się rozpłyną po tygodniu jak poznają zbiornik

Bardzo ładny aranż już na początku ,co rozumiesz przez: <w kierunku naturalnego>

Dzięki za komplementySmile pomysł drzewka i jego wykonanie, mojej żony.
Bazalt jest przykryty warstwa około 3-4 cm substratu, który nie jest ostry i wydaje mi się, że nie zaszkodzi rybom.
Plaża docelowo została stworzona dla kirysków, żeby miały gdzie poprzerzucać troszkę piaskuWink. Aby ograniczyć jego rozrzucenie po reszcie akwarium wybrałem troszkę większą gramature - 0,8 mm.
Kiryski i zbrojnika chciałem głównie w celach porządkowych - to jakie inne ryby nadawałyby się na "sprzątaczy"?
(10.03.2016, 21:59)Czarny66 napisał(a):  Bardzo ładny aranż już na początku ,co rozumiesz przez: <w kierunku naturalnego>

bardzo podobają mi się akwaria naturalne, a z drugiej strony chciałbym w nim troszkę więcej "życia"(tzn. kolorów, ciekawych rybek) niż w typowym akwarium naturalnym

W celach porządkowych Big Grin Dobre

200 L Ameryka Poludniowa

28 l Krewetki

"Jesteś odpowiedzialny za to co oswoiłeś"

do "porządków" to jedynie krewety Big Grin jak będziesz miał dużo kryjówek to i darmowe żarło dla ryb Big Grin

(10.03.2016, 22:18)desmont05pl napisał(a):  do "porządków" to jedynie krewety Big Grin jak będziesz miał dużo kryjówek to i darmowe żarło dla ryb Big Grin

na temat krewetek to szczerze mówiąc jeszcze nic nie wiem, pierwsze co wpisałem w wyszukiwarce wyskoczyły mi Krewetka Filtrująca (Atyopsis Moluccensis), czy brać pod uwagę jakieś inne gatunki?

Skocz do: