• 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

[30l] kostkowa kałuża
#1



Witam wszystkich, po długiej nieobecności wracam, co niektórzy może mnie pamiętają.
A więc zdecydowałem się uruchomić moją kosteczkę aquaela 29x29x35.
Akwarium odpalone w piątek tj. 19.02.2016.
Oświetlenie skonstruowałem sam w chwili luzu w pracy, a jako że jestem elektrykiem to się pokombinowało Tongue
Wykorzystałem świetlówki kompaktowe, jedna 38W a druga 9W czyli jest 47W na 30l objętości zbiornika.
Podłoże to tak jak zawsze w moim przypadku ziemia ogrodowa przysypana substratem, tu akurat dla krewet chyba shrimp sand z aqua art, już nie pamiętam a opakowania wyrzuciłem.
Grzałka jakaś 30W z termostatem.
Filtracja: hmmm, miałem kiedyś chinola, HW302 ale buczał jak startujący antonow i wykorzystałem tylko kubełek a pompka jest zakupiona od multikani 650L/H, ale przepływ jest mniejszy, bo zastosowałem watę i sporo hamuje, myślę że jest to około 450L/H. W środku oprócz waty siedzi ceramika i lignit.
Heńka małego i dużego zakupiłem z internetowego sklepu, niestety przyszło g*nwo... także muszę dokupić.
Dla heniusia dzisiaj to jest 22.02.16 ruszyła bimbrownia, kostka lipowa własnej roboty.
Świecę 14 godzin na dobę, lekkie glony zaczęły się pojawiać ale to normalka, akwa pobuja się ze dwa tygodnie, zrobi się testy i wprowadzimy jakiś lokatorów.

Czekam na opinie, zastanawiam się co by można dołożyć do heńka żeby się ładnie komponowało, najlepiej jakaś wyższa roślina na tył.

Pozdro wszystkim Desmont.
#2

Co myślisz o Ludwiga SP.
Myślę, że przy odpowiedniej przycince, mogłoby się to komponować całkiem nieźle.
#3

Wolałbym coś o drobnych listkach podobnych do heńka.
#4

micranthemum umbrosum polecam.

Ziemi pod aktywne się nie daje, a i z tym światłem będą kłopoty chociaż w małych kostkach można dać nieco więcej światła.
#5

Znajomi tak z ziemią robili i nie było problemów, a dlaczego niby z oświetleniem będzie problem?
#6

Znajomi sobie radzili, to kolej na Ciebie Smile
Światło zwiększa metabolizm roślin a co za tym idzie zapotrzebowanie na makro i mikro składniki. Mały zbiornik, duże ryzyko niedoborów.
#7

Może dam rade ze składnikami, jak nie, to odpadnie ta 9W Tongue a ta roślinka co zaproponowałeś będzie ekstra, dzięki wielkie Smile
#8

Jakiś czas nie dodawałem nic, są małe zmiany.
Wypieprzyłem ten cholerny wapień filipiński, który w połączeniu z co2 tworzył mi mleczarnię w kostce. Zastąpił go korzonek, który przysporzył mi atak glonów mutantów, mój błąd, za słabo wyparzyłem, polałem tylko cokolwiek wrzątkiem. Na glony przeczytałem o cudownym działaniu wody utlenionej, owszem pomogło, ale małego i dużego heńka mało mi szlak nie trafił, powoli odbija.
Do kostki zawitały w piątek otoski, 6 sztuk, robią robotę z glonami aż miło patrzeć.
Rośliny zbierają się bo zglonowaniu.
Niedługo może zawitają jakieś krewecie, jak coś ciekawego się w okolicy trafi.
A teraz kilka fot:


#9

mała aktualizacja:

#10

No rośliny rosną i to ładnie, ale aranżacji nie ma żadnej.


Skocz do: