• 1 Głosów - 5 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

[240l] towarzyskie - co zmienić?
#1

Akwarium 240 l. Obsada:
3x gurami marmurkowa
1x gurami złota
3x bocja wspaniała
1x kirys spiżowy
1x kirys lamparci
4x tetra biała (kiedyś kolorowa)
2x tetra czarna
2x kiryśnik czarnoplamy
1x kosiarka
1x węgorek długonos (ten brązowy z paskami, przypominający kore drzewną)
2x węgorek długonos (ten jasny z trzema oczkami przy końcu ogona)
1x skalar czarny
1x skalar złoty

Totalnie nie wiem do czego się zabrać. Mój partner upiera się na długonosy i kiryśniki. Natomiast mi zależy na guramkach i bocjach. Te ostatnie widziałam w mniejszych akwariach i dobrze się chowały. Moje też wyglądają na wesołe i często wypływają. Kiedyś myślałam, żeby część ryb przenieś do 60 litrowego akwarium. Chciałabym też dołożyć glonojady. Proszę o pomoc.
#2

Moja propozycja obsady.

Gurami marmurkowe 3,
Bocja 6
tetra 15-20 jeden gatunek najlepiej żeby został
Kosiarka
Wegorki
Skalary 1 1

Reszta ryb będzie w pewnym sensie konkurować z innymi, masz 4 gatunki ryb dennych, wszystkie są stadne, wybierz jeden gatunek, bocje chyba najciekawsze z całego zestawienia.

Tutaj masz kilka dużych ryb, ławicę i ryby denne. Nie powinny sobie wchodzić w drogę.

Jeżeli chodzi o glonojady, poszukaj jakichś "fikuśnych" kolorowych, przeważnie rosną mniejsze i są ciekawsze, sprawdź wcześniej wymagania, bo rożnią się dietą. Nazwy typu L124 Może zająć trochę czasu ale warto. Pytania?

200 L Ameryka Poludniowa

28 l Krewetki

"Jesteś odpowiedzialny za to co oswoiłeś"
#3

Jeśli chodzi o bocje i węgorki to wszyscy stanowczo mi odradzają mimo, że teraz są malutkie, bo za małe akwarium.

Myślałam trochę i wymyśliłam taką obsadę:
gurami obecne ewentualnie zmiana na mozaikowe (żeby się rozmrażały)
kiryski obecne + kilka kirysków panda
kosiarka obecna + kilka
+ kilka otosków przyujściowych
+ pare glonojadów (jeszcze nie wiem jakich)

Tetre na pewno oddam. Skalary piękne, ale ostatnio się uwzięły na jedną guramkę i ją dziobią ciągle.

Nad kiryśnikami się zastanawiam, bo to okazała piękna para. Natomiast w bocjach jestem zakochana od zawsze a mój narzeczony w węgorkach. Najlepiej byłoby mieć kilka akwarium i problem z głowy, ale tak się nie da niestety. Obecnie to fani akwa nazywają moją obsadę zupą i faktycznie. Ktoś kto się nie zna to podziwia, ale najważniejsze by rybeńki miały u mnie jak najlepiej. Chce coś zrobić, ale przy moim adhd planowanie oraz organizacja są dla mnie trudne.
#4

Chce zmienić na:
2x skalar (już mam je)
2x pielęgniczka ramireza (parka)
2x zbrojnik niebieski (parka)
5x kosiarka (jak przestaną glony jeść to wymienie je na młodsze)
5x otosek
2x długonos ciernisty (już je mam, jak podrośną do powiedzmy 1/3 masy to oddam)
5x kirysek lub krewetki (jak pozbędę się węgorków)

Ewentualnie bym zostawiła jeszcze tego kiryska spiżowego, bo mam go już 4 lata, ale on z tym lamparcim ciągle pływa więc raczej odpada. Te przydenne zaraz będą się tłuc


Zatem mam pytanko. Czy ta nowa obsada będzie dobra?


Skocz do: