• 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

pierwsze krewetkarium
#1

Witam. Ostatnio znalazłem stare akwarium 12l. 30x20x20. Chcialbym założyć Nano zbiorniczek dla kilku krewetek. Jestem amatorem w akwarystyce jednak od kilku tygodni przygotowuje się do założenia tego akwarium. Jako podloze planuje czarny zwirek bazalt bardzo drobny. Tu się rodzi pierwsze pytanie, co pod ten zwirek? Jedni mówią o gotowych podłożach drudzy ziemia ogrodowa a trzeci jakieś kulki pod rośliny. Jako aranżacje postawie korzen a wokół niego roslinki? Co mi polecacie na początek ? Bardzo mi się podoba mech na korzeniu oraz mały heniek z przodu? Co jeszcze moglbym dorzucić, jak je nawozic ? Filtr będzie kaskady hbl 301. A jeszcze jeden dylemat mam co do oświetlenia. Zależy mi na kontraście czyli podkresleniu koloru roślin, tej zieleni. Super to wyglada z ledem. Ile wat oświetlenia LED potrzeba aby te ros-inko ruszyły???
http://pl.tinypic.com/view.php?pic=1z4z6...j1GDPNdFVA
Fotka zbiornika. Z góry dziękuje za pomoc i prosze o wyrozumialosc
#2

Podłoże na początek, no to spoko ten bazalt, nie jest za duże to na twoim miejscu dał bym kulki gliniano torfowe. Oświetlenie w LED to powinno wystarczyć 5w, u mnie śmiga akwarium 240 L na oświetleniu LED 54w.
Na korzeń to fajnie by pasował jakiś anubias nana albo coś z mikrosorium, albo oczywiście mech, może pelia. Nawóz hmm? To poeksperymentuj trochę, zależy jaką masz wodę, na pewno możesz dać trochę węgla.


Skocz do: