• 1 Głosów - 5 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Akwarium tarliskowe a inne rybki
#1

Witam kolegów.
Od jakiegoś czasu kompletuję zestaw do otwarcia nowego Baniaka.
Zostanie mi wolne śliczne, gęsto porośnięte roślinkami owalne 54L.
Początkowo miałem je sprzedać, ale stwierdziłem że szkoda mi go bardzo i zostawię i będę sobie czasem troszku rozmnażał rybki. I tak stwierdzam że szkoda żeby zbiornik stał bez rybek w okresie kiedy nic nie będę chciał rozmnażać. Zastanawiam się czy jest możliwość wpuszczenia jakiejś śliczne ławiczki malutkich rybek z gatunków mikro (np. razborka galaxy, neonki itp.) Czy nie będzie to negatywnie wpływać na tarło? I czy nie będą zjadały ikry/narybku? Teraz w ogólnym często wycierają mi się ramirezki, a u danio czerwonego dochowałem się nawet 1szt. narybku, ale poza tym zawsze ikra jest zjadana.

Akwarium główne ogólne 54L owalne" - danio czerwone + otoski + pielęgniczki ramireza + kiryski"
"Akwarium 112L owalne" w trakcie projektowania:)
"Akwarium 35L prostokąt" inkubator - jeden maleńki danio + krewety
#2

Neony w tarliskowym na 100% zjedzą ci ikrę, czy narybek. Więc trochę to mija się z celem.
Rozważ wpuszczenie do akwarium tarliskowego krewetek, zamiast małych rybek. Moim zdaniem będzie to dużo lepszy pomysł, gdzieś czytałem że krewetki czyszczą ikrę (zjadają spleśniałą).
#3

Więc neonki odpadająSmile A nie wiesz może czy są w ogóle jakieś odmiany rybek w wielkości mikro które nie ruszają ikry np. razborki galaxy tęczanki? No i w sumie tak żeby inne rybki ich nie zjadły jak wpuszczę ich na tarło^^ (w sumie będę hodował wyłącznie spokojne rybki).

Akwarium główne ogólne 54L owalne" - danio czerwone + otoski + pielęgniczki ramireza + kiryski"
"Akwarium 112L owalne" w trakcie projektowania:)
"Akwarium 35L prostokąt" inkubator - jeden maleńki danio + krewety
#4

Szczerze to nie polecał bym ci nic dawać, nawet jeśli nie zjedzą ikry, a co wydaje mi się zrobią na pewno. To i tak będą przeszkadzać w tarle innym rybom. Razbory galaxy wyjadają nawet swoją ikrę, więc raczej na pewno dobiorą się do ikry innych ryb.


Skocz do: