• 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Żółta woda w akwarium
#1
Sad 

Witam,
mam problem z akwarium(60x33x25). Założyłam je 2 tygodnie temu i od tego czasu mam problem. Na bazie ziemi(5cm keramzytu,4cm ziemi ogrodowej moczonej i suszonej przed zalaniem,a na to drobny żwir kwarcowy 0,5cm, bazalt dość spora gradacja-3cm i na to mała warstwa żwirku czarnego. Mam pod tym około 10 kulek gliniono-torfowych. Z tyłu ok 11cm podłoza a z przodu ok 7-8.Zasypałam podłoże tym drobnym czarnym żwirkiem bo myślałam, że przez bazalt ucieka pył z ziemi co powoduje znienawidzone żółte zabarwienie. Nic sie nie zmieniło woda nadal ma herbaciany kolor.
Tydzień temu dodałam do filtra garść węgla aktywnego. Mam filtr Aquael Turbo 500l/h a w nim trochę keramzytu ogrodniczego, węgiel i gąbka. Dałam jeszcze malutkiego chinola tylko z gąbką ma robi niezły ruch wody w porównaniu z Aquaelem.
Po założeniu wlewałam bakterie Tropical Bactoactive.Nawożę na razie tylko węgiel w płynie i potas. Świecę narazie 7h 24W Sylvania 865+ 15W Grolux. Wychodzi ok 0,75w/l. Nie wystąpiły żadne glony. Rośliny to duży heniek, pogestemon erectus, blyxa, rotala mini red, rotala indicia, anubiasy bonsai, microsorium windelov, mech i sporo wgłębki na kamieniach na przodzie akwarium, tak jakby trawnik Smile Od 5 dni pływają akwarium 2 gupiki+ ampularia. Temp 26, ph blisko 7,5 Sad (mierzone pehametrem), KH 10, GH 22 Sad Podmiane robiłam jedną ok 10l ze studni. Co2 na dniach bedę podawać z reaktora kwasek+soda.

Nie wiem co robić Sad Próbowałam:
- wegiel aktywny( nie widzę poprawy)
- zasypanie drobniejszym żwirem w celu przykrycia i zatkania więcej miejsca, żeby ziemia nie dawała kolru
- podmiana, jeżeli chodzi o kolor nic się nie zmieniło

Ps. po zalewaniu woda była klarowna, czysta a na drugi dzień żółkła a teraz jest już bardzo żółta Sad
To napewno nie od korzenia( coś na kształt red moor...), mam go od pół roku w starej aranżacji i nie barwi wody
Ostatnie co mi przychodzi do głowy to to że wpływ może mieć filtr Aquael którego gąbka jest tylko 2cm nad żwirkiem. Wiadomo jak działa filtr, zasysa z wszytskich stron, także obawiam się czy nie zasysa niewidoczych dla oka "mgiełki" ziemi. Dodam że po całym akwarium unosi się tak jakby drobny pył.

Pomóżcie nie wiem co robić, jak widzę taki kolor brak mi chęci na opiekowanie się zbiornikiem Sad
#2

Do filtra mechanicznego daj tyle waty ile się da, to powinno pomoc na drobny pyl. Co do koloru to możesz spróbować dużej podmiany (50%), chociaż to sie moze okazać jedynie leczeniem skutku a nie przyczyny. Jeśli na dnie masz kamienie do 3cm średnicy to nie ma co się dziwić, taka woda moze być zawsze. Przydałoby się jako podłoże kilka centymetrów żwiru 2-5mm. Są tak mam, sporo ziemi na dnie a na niej 3-5cm bazaltu 1-3mm i na poczatku woda byla żółta. Węgiel nie pomagał, dopiero duże podmiany
#3

W takiej sytuacji nie wiem co wolę Sad
Naprawdę ten żółty kolor jest dla mnie wstrętny.
Ps. źle napisałam, chodziło mi o to że warstwa 3cm a gradacja 3-5mm Tongue
Postaram sie załatwić, a wata zwykła kosmetyczna może być?

Czy to że filtr jest tak nisko nie ma żadnego znaczenia?


Skocz do: