• 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Malawi 240l
#1

Witam.
Akwarystyką zajmuję się już ładnych parę lat cały czas miałem rośliniaki. Aktualnie z braku czasu chcę coś zmienić choć czytajac trochę o Malawi nie wiem czy to dobry pomysł :/
A wiec tak:
Zbiornik:240l
Filtracja: Ehim 800l/h + lapa UV
Oświetlenie 2x30W
Podłożę: Piasek kwarcowy
Grzałka: 200W bardzo mało używana
Tak aktualnie wygląda moje akwa i cały sprzęt bym chciał zostawić do Malawi ale:
Podłożę: oczywiście styropian na to jakiś piasek chętnie bym widział coś czarnego ponieważ na białym każdy bród widać. Kupując zbiornik dostałem w spadku również kamienie do Malawi wiec myślę że coś wykorzystam głównie są w odcieniach bieli i szarości. Ktoś może podpowiedzieć jaki zastosować styropian i ile piasku było by potrzebne ??
Oświetlenie: Tutaj chciał bym coś zmienić ze względu na oszczędność czyli montaż oświetlenia ledowego żeby ograniczyć koszty prądu a flory nie planuję posiadać w zbiorniku
Flora: Brak
Fauna: No i tutaj chyba mój największy problem :/ O tych rybach wiem tylko tyle że potrzebują kryjówki i nie może być ich za dużo bo się zatłuką. Jeśli ktoś polecił by jakieś rybki to najlepiej takie które by pasowały do opisanego wcześniej wyglądu zbiornika Smile
Karmienie: Na to jeszcze chyba mam czas ale jeśli ktoś ma jakieś uwagi albo rady to jak najbardziej mile widziane.
Mam nadzieję że pomożecie mi w założeniu mojego pierwszego Malawi Smile
#2

Z tym filtrem nawet bym nie zaczynał. Jak będzie 2000 L/h to można myśleć.
Nie miałem malawi nigdy, nie wiem czy jest tu ktoś kto miał, ale rozmawiam z paroma osobami czasem i myślę, że główna zasada to nie miksować zbytnio grup (?) W sensie są mbuna mpanga itd. I mocno przesadzić z filtracją. Hodowla w haremach.
Malawi to naprawdę olbrzymie jezioro i parametry są różne w poszczególnych częściach.

Piasku około 30-35 kilo.

200 L Ameryka Poludniowa

28 l Krewetki

"Jesteś odpowiedzialny za to co oswoiłeś"
#3

(10.08.2015, 22:29)pcoj napisał(a):  Witam.
Akwarystyką zajmuję się już ładnych parę lat cały czas miałem rośliniaki. Aktualnie z braku czasu chcę coś zmienić choć czytajac trochę o Malawi nie wiem czy to dobry pomysł :/
A wiec tak:
Zbiornik:240l
Filtracja: Ehim 800l/h + lapa UV
Oświetlenie 2x30W
Podłożę: Piasek kwarcowy
Grzałka: 200W bardzo mało używana
Tak aktualnie wygląda moje akwa i cały sprzęt bym chciał zostawić do Malawi ale:
Podłożę: oczywiście styropian na to jakiś piasek chętnie bym widział coś czarnego ponieważ na białym każdy bród widać. Kupując zbiornik dostałem w spadku również kamienie do Malawi wiec myślę że coś wykorzystam głównie są w odcieniach bieli i szarości. Ktoś może podpowiedzieć jaki zastosować styropian i ile piasku było by potrzebne ??
Oświetlenie: Tutaj chciał bym coś zmienić ze względu na oszczędność czyli montaż oświetlenia ledowego żeby ograniczyć koszty prądu a flory nie planuję posiadać w zbiorniku
Flora: Brak
Fauna: No i tutaj chyba mój największy problem :/ O tych rybach wiem tylko tyle że potrzebują kryjówki i nie może być ich za dużo bo się zatłuką. Jeśli ktoś polecił by jakieś rybki to najlepiej takie które by pasowały do opisanego wcześniej wyglądu zbiornika Smile
Karmienie: Na to jeszcze chyba mam czas ale jeśli ktoś ma jakieś uwagi albo rady to jak najbardziej mile widziane.
Mam nadzieję że pomożecie mi w założeniu mojego pierwszego Malawi Smile

Witaj,

jeśli nadal jesteś zainteresowany to przede wszystkim polecam forum Klubu Malawi Wink znajdziesz tam wszystkie informacje jakich potrzebujesz. Styropian odradzam, ryby podrosną, będą kopać i drobinki styropianu zaczną pływać Ci po zbiorniku, lepiej zastosować np. spienione pcv i na to piach (ok. 40kg). Oświetlenie led możesz zrobić na modułach lub diodach power led albo rgb (do wyboru, do koloru). Kamienie mogą być w zasadzie każde, ważne żeby rybom usypać coś na kształt naturalnych gruzowisk tak, żeby mogły obrać sobie rewiry. Jeśli dopiero zaczynasz, polecam Pseudotropheus Saulosi i Iodotropheus Sprengerae, dzięki dymorfizmowi płciowemu Saulosi będziesz miał w akwa trzy kolory przy dwóch gatunkach relatywnie spokojnych Wink

Pozdrawiam, Mateusz.


Skocz do: