• 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Budowa filtra z materiałów naturalnych
#11

A z cegłą zamiast np. ceramiki próbowałeś? W sumie to napisz co już sprawdzałeś i jakie były rezultaty. Raz że będzie to pomocne, a dwa że może wpadnie coś do głowy nowego. ;]
#12

(02.08.2015, 23:07)Kelvezu napisał(a):  Pończochy? Nie kupisz w zoologicznym. Popatrz na morskie sumpy, może coś ci przyjdzie do głowy.

pończochy ok wykorzystywałem kiedyś do przedzielania złóż w przelewówce ,albo na luźny węgiel, wydaje mnie się że można z powodzeniem zastosować w takim filtrze.
(03.08.2015, 22:16)Maverik4231 napisał(a):  A z cegłą zamiast np. ceramiki próbowałeś? W sumie to napisz co już sprawdzałeś i jakie były rezultaty. Raz że będzie to pomocne, a dwa że może wpadnie coś do głowy nowego. ;]

Cegły nie stosowałem ale jest to materiał na bazie gliny no i w sumie materiał ceramiczny ,pomysł godny sprawdzenia ,pewnie przetestuje ,ale obawiam się że może być powtórka jak przy keramzycie . (za dużo minerałów)
Co do materiałów to kiedyś miałem filtr przelewowy w typie kaskady ,gdzie złoża to był żwir,piasek ,wspomniane pończochy ,torf w ilości minimalnej i pocięta porowata gąbka i o dziwo to funkcjonowało .


Skocz do: