• 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Bardzo dobry filtr do zbiornika 60-150L?
#1

Witam Państwa!
Od niedawna mam zbiorniczek 54L i póki co pracuję na pożyczonym wewnętrznym aquaelu, jednak wypada go niebawem zwrócić i zakupić coś swojego. Myk polega na tym że na jesień, jak już będą dni krótkie i długie wieczory, planuję powoli migrację na 100-150L. W związku z czym chciałbym kupić już taki filtr który z powodzeniem przełożę do nowego zbiornika bez konieczności kupowania nowego. Co byście polecili? Zależało by mi na czymś zewnętrznym żeby nie marnować cennych cm i litr miejsca w akwarium.

Co sądzicie o zewnętrznym filtrze kaskadowym fzn-2? Mam możliwość kupna w dobrych pieniążkach taki używany filterek i termostat (który również potrzebuję). I co w ogóle sądzicie o kupowaniu takich rzeczy używanych?
#2

kaskada na 100-150L to kiepski pomysł zainwestuj w kubełek - polecam firmowy bo ustawisz sobie przepływ do ostatecznego akwa powinieneś mieć minimum 600L/H - a jaki wybierzesz kubeł to już tylko twoja decyzja bo ile modeli tyle różnych opinii

450L Pielęgnice Zebry i Żółw Czerwonolicy
300L Malawi + rośliny
283L Ogólny hodowla żyworódek i ampularii
144L Krewetkarium
30L Raki Marmurkowe
#3

Z mojej strony mogę polecić Ci Multikani 800. Bardzo fajny filtr, możliwość dodania modułów, co daje w maxie 8 L miejsca na wkłady filtracyjne. U mnie śmiga jako biologiczny w 225L dodatkowo mam Fan 3 Plus w roli mechanika i póki co śmiga wszystko bez zarzutów, już jakieś 6 miesięcy. ;]
#4

Zależy jak długo używany. Turbiny też mają swoją żywotność. Kilka lat pewnie, dobra marka wytrzyma ponad 5 lat. Ja mam używany kubełek i niedługo będzie wymiana uszczelek pewnie. Pytanie czy chce ci sie bawić w naprawianie i wymienianie. Nowy filtr raczej lepszy. To samo tyczy grzałek. Nigdy nie kupiłbym używanej, bo nigdy nie wiadomo kiedy pójdzie i zagotuje wodę. Raz mi sie zdarzyło.

200 L Ameryka Poludniowa

28 l Krewetki

"Jesteś odpowiedzialny za to co oswoiłeś"
#5

Dziękuję za pomoc!!! Jeśli chodzi o regenerację filtra to mam możliwość regenerowania sobie w pracy bo mam dostęp do sprzętu i materiałów. Natomiast jeśli chodzi o grzałkę to czy będzie nowa czy używana to i tak na dzień dobry będę robił dodatkowy czujnik temp na przekaźniku gdzie w razie jakby któryś nie zadziałał to będzie zawsze drugi.
#6

Ja dodam że prawie straciłem 1000zł na sprzęcie używanym - najczęściej są to oszuści sprzedający rozpadający się sprzęt lub zniszczone używki z niemiec - także bardzo ostrożnie z zakupem

450L Pielęgnice Zebry i Żółw Czerwonolicy
300L Malawi + rośliny
283L Ogólny hodowla żyworódek i ampularii
144L Krewetkarium
30L Raki Marmurkowe
#7

Tole dzięki za info! Chyba faktycznie poczekam do wypłaty i kupię nowy.


Skocz do: