• 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Brak równowagi w akwarium, źle dobrane ryby - proszę o pomoc
#21

Tak niskie PH może być spowodowane zerowym KH. KH jest buforem, przy zerowych lub bardzo niskich wartościach tego parametru z PH mogą się dziać cuda na kiju. Z kranu Ci takie coś leci ?
Reszta roślin dobrze rośnie? Może masz jakieś niedobory micro/makro. Zobaczymy jak zbadasz NO3.
Generalnie GH też by się przydało zbić, chociaż do 10-12 stopni.
#22

Ok czyli na razie nic nie dokupywać i czekać na NO2, NO3 (będzie we czwartek). No chyba z kranu, od roku jakoś nic strasznego się z nią nie działo także raczej z kranu, może moja mama za dużo jedzenia daje i one jakoś fermentuje, bo jak nakazałem jej zmniejszyć znacząco to ta woda jest bardziej klarowniejsza i czystsza i przepraszam jeśli głupoty gadam.

Dzięki wielkie za odpowiedzi i sory, za moją niekompetencję i to do czego doprowadziłem to akwa. Pewnie wam się nóż w ręce otwiera jak to czytaliście Smile

Reszta roślin rośnie bardzo dobrze, jak nie będą rosły to najwyżej kupię nową, w pełni zdrową i na pewno nie jest to wina świetlówki bo przed cyrkami z nią miałem ją ponad rok i było wszystko ok.
#23

Mialem ja ponad rok - rosliny ladnie rosly i wszystko bylo ok, potem pierdzielnal mi statecznik i zanim kupilem i przyslali mi nowy minal miesiac i przez ten czas rosliny byly oswietlane taka zastepcza swietlowka i dlatego zmarnialy, dotarl statecznik i kupilem nowa swietlowke taka sama jaka mialem na poczatku (Juwel high lite day) i wszystko jest ok poza nuzancem.

Wyniki:
NO2 - 0,1ppm
NO3 - 120ppm przy czym kolor byl bardziej pomaranczowy niz 120 ale nie tak czerwony jak 240, moze za duzo proszku wsypalem bo dalem 2 takie czubate duze miarki.

Moze przez to, ze tak dlugo nie bylo normalnej swietlowki i te rosliny juz zaczely marniec odbilo sie to na wodzie i tym, ze zdychaly rybki oczywiscie pomijajac zla obsade.

co teraz???
#24

(13.04.2015, 14:16)AsRocketman3 napisał(a):  Czy takie testy są ok?: http://allegro.pl/jbl-test-6w1-ph-kh-gh-...17292.html

Jeśli chodzi o testy to polecam kropelkowe ,paski nie są zbytnio wiarygodne.
#25

Czy ostatnio nie nabyles jakichs nowych roslin?
Moze wprowadziles jakas chorobe, lub pasozyta-szkodnika roslin, ktory preferuje ten gatunek, a nie ten ktory zakupiles.
Poza tym nie syp zadnych nawozow, jezeli juz to mikroelementy, i to w mikroilosci.
Wiekszosc potrzebnych roslinom skladnikow i polproduktow podajesz w pokarmie dla ryb, ktore to przerabiaja na nawoz.
#26

Kurde mać, ostatni raz oddaje ryby na olx. Umawiałem się z taką babką od 2 tygodni której obsadę i litraż tutaj wymieniałem (375l) myślałem, że ma parę tych rybek tak jak wymieniała i będzie to dobre miejsce dla skalara i glonojada, zgadzała się na obejrzenia akwa. Z dworca odebrał mnie jej mąż, mówił że miał już 100, 200 potem 300 a teraz 375l to myślałem na pewno ogarnięty typ, gadaliśmy o tym jak czasem niepoważni ludzie dzwonią z tego olx, spytałem się czy podrzuci mnie potem do akademika, no spoko. Problem był w tym, że jak zobaczyłem to akwarium to mimo wszystko lipa, dużo tych ryb i bardzo wyrośnięte, pływało ich tam chyba ze 40 woda mętna, w ogóle nie zadbane i ku*** mać nie miałem jaj żeby im odmówić. Ehhh już lepiej oddać do dobrego zoologa, może więcej szczęścia będą miały i trafią w dobre warunki. Dlatego mnie dziwiło, że ludzie którzy mają akwa 500l szukają darmowych rybek na tablicy. Nie kupuje ktoś lexusa i szuka części na szrocie.

Wracając do roślin, przy zakupie rybek sprzedawca mi dorzucił trochę rzęsy bo chciałem i przypadkiem po tygodniu zauważyłem, że u góry pływa mi jakaś nowa roślina, wsadziłem ją do żwiru i mi się nawet dość podoba, nie wiem czy to jest powiązane z nurzańcem, nawozów żadnych nie daję bardziej mi się wydaje, że może chodzić o glony, nawet na takich małych odrostach tej roślinki są na jej liściach takie czarnę małe kępki (nie niteczki) i dalej w ogóle nie rosną. Mam coś z tym robić?

Ph 4-9 wyszło 6
ph 6,0-8,0 wyszło 6,2
KH nie wyszedł wcale, od razu zrobił się żółty,
GH wyszedł 18
NO2 - 0,1ppm
NO3 - 120ppm

Co z tymi parametrami?

Dzięki za odpowiedzi i proszę o dalszą pomoc.


Skocz do: