• 3 Głosów - 4 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

[240 l-ogólne]czarny66
#1

[240 l]-ogólne
Witam wszystkich, chciałbym pokazać swoje akwarium.
Krytyka oraz sugestie mile widziane.

Zbiornik:
120x50x40 aquael

Oświetlenie:
pokrywa zrobiona własnoręcznie , 2x18w t8 6500k i 2x28w tl5 6500k (zwykłe świetlówki), zmiana od marca 3X28w t5(2x 6500k i1x4000k) 5x żarówka led 6500k 8w

Filtracja:
kubeł fluval 204 plus deszczownica i kaskada aquael fzn-2 od marca zmiana na
JBL cristalprofi e 1501 greenline


Ogrzewanie:
Grzałka wewnętrzna aquael comfortzone 300w od marca zmiana na
eheim jager 200 w


Podłoże:
żwirek typu: betoniarnia skok przez płot

Ozdoby:
korzenie oraz łupki bazaltowe

Nawożenie:
kulki gliniane w podłożu

Temperatura:
w nocy i w dzień 25

Flora:
hygrophila polysperma
cryptocoryne wendtii green
cryptocoryne wendtii tropica
cryptocoryne wendtii brown
cryptocoryne balansae
anubias niski
Vallisneria Gigantea
Echinodorus cordifolius
Ceratophyllum demersum
ludwigia repens

Fauna:
rozbora klinowa 14 szt.
para zbrojników niebieskich
żałobniczki 8 szt.
kosiarka 3 szt
kiryski spiżowe 6 szt.
otoski 6 szt.
tetra czerwona 10 szt.

Czekam na wasze opinie i porady.

09.04.15
[attachment=23026]
05.05.15
   
16.05.15
[attachment=23092]
11.06.15
   

27.08.15
   
01.12.15
   
20.02.16
   


Załączone pliki Miniatury
   
#2

Bardzo ładny naturalny zbiornik. Myślałeś, żeby dodać jeszcze skalara do pary?

200 L Ameryka Poludniowa

28 l Krewetki

"Jesteś odpowiedzialny za to co oswoiłeś"
#3

Bardzo ładny zbiorniczek Smile Najlepsza to ta "nazwa" podłoża Big Grin
#4

Bardzo ładny zbiorniczek Smile Najlepsza to ta "nazwa" podłoża Big Grin
#5

(26.03.2015, 21:23)Kelvezu napisał(a):  Bardzo ładny naturalny zbiornik. Myślałeś, żeby dodać jeszcze skalara do pary?

Dzięki za dobre słowo , co do skalara to został jeden dziadek miałem wcześniej dwie pary ,ale może coś dokupię .
(26.03.2015, 22:06)PatrykPL napisał(a):  Bardzo ładny zbiorniczek Smile Najlepsza to ta "nazwa" podłoża Big Grin

Dzięki , a co do nazwy podłoża to samo życie .
#6

zbiornik spoko, chociaż te kamienie w tle powodują, że zbiornik wydaje się mniejszy optycznie i uważam iż nie wyglądają zbyt naturalnie, i kosiarka to ryba stadna

200 l agassiza, otoski i rodostomusy
http://s2.ifotos.pl/img/Akwa-2Mjp_hhaahrr.jpg
#7

Nazwa podłoża może i fajna, ale za to zupełnie nie nadaje się dla kirysków, które wymagają jako podłoża drobnego piachu.
Mierzysz parametry wody?
#8

(27.03.2015, 00:02)top2107 napisał(a):  zbiornik spoko, chociaż te kamienie w tle powodują, że zbiornik wydaje się mniejszy optycznie i uważam iż nie wyglądają zbyt naturalnie, i kosiarka to ryba stadna

Kamienie w tle to naturalna opoka z moich stron,ale masz racje niepotrzebnie ją przycinałem i nie wygląda to najlepiej .Moje poprzednie zbiorniki zawsze miały ciemne tła i pewnie do tego wrócę . Co do kosiarki to seniorka która została sama bo jej stado padło śmiercią naturalną ,nie wiem jak zareaguje na wprowadzenie młodych osobników ,czy czasem ich nie zamęczy bo to dość zadziorna rybka.
(27.03.2015, 00:10)Piczu14 napisał(a):  Nazwa podłoża może i fajna, ale za to zupełnie nie nadaje się dla kirysków, które wymagają jako podłoża drobnego piachu.
Mierzysz parametry wody?

Masz racje że kiryski czuły by się lepiej na piachu ,ale tego rodzaju podłoże mi osobiście się nie podoba . Ryby są zdrowe, krzywda im się nie dzieje ,podłoże nie jest ostre to jest drobny żwir płukany , od parunastu lat je trzymam w takich warunkach i
nawet nieraz się rozmnażały bez specjalnych moich starań . Parametrów nie mierze ,bo nie nastawiam się na rozmnażanie , daje minimalnie preparatów torfowych ,zeolit do filtra ,ryby się dobrze czują zbrojniki mają po ponad 10 lat więc chyba jest ok .
#9

Na jakiej podstawie stwierdzasz, że dobrze się czują? Są ryby, które będą się rozmnażały nawet w złej wodzie, bo taki jest ich cel, przedłużyć gatunek.
Każda ryba powinna żyć w odpowiedniej wodzie, a nie tylko się w niej rozmnażać. To podstawa.
To, że podłoże nie jest ostre, to nie znaczy, że się nadaje. Kiryski musza mieć piach, żeby między innymi oczyszczać skrzela, jak pielęgniczki. Jeśli takie podłoże Ci się nie podoba, to wybieraj ryby, które go nie wymagają.
#10

(28.03.2015, 20:03)Piczu14 napisał(a):  Na jakiej podstawie stwierdzasz, że dobrze się czują? Są ryby, które będą się rozmnażały nawet w złej wodzie, bo taki jest ich cel, przedłużyć gatunek.
Każda ryba powinna żyć w odpowiedniej wodzie, a nie tylko się w niej rozmnażać. To podstawa.
To, że podłoże nie jest ostre, to nie znaczy, że się nadaje. Kiryski musza mieć piach, żeby między innymi oczyszczać skrzela, jak pielęgniczki. Jeśli takie podłoże Ci się nie podoba, to wybieraj ryby, które go nie wymagają.

Twierdzę ,że dobrze się czują podstawie obserwacji moich kałuż . Przeczytałem wypowiedzi tematu powiązanego z twoją Osobą [ryby chodowane w warunkach biotopowych ]i zgadzam się
z wypowiedzią Kaefa zacytuje :[ Kolejne pokolenia ryb przyzwyczajanych do warunków "kranowych" żyją w nich normalnie i się rozmnażają, to się tyczy wszystkich ryb spotykanych w akwariach.],oczywiście jeżeli mówimy o rozmnażaniu są jak zawsze wyjątki, dlatego też pisałem wcześniej o sprawdzaniu parametrów wody w tejże sytuacji.
Podsumowując : w przypadku mojego akwarium [ogólnego nie biotopowego ani hodowlanego],trzymając dość łatwe w utrzymaniu ryby ,stosując optymalną filtracje i zachowując odpowiednią temperaturę itp.
stwierdzam że woda jest ok. Miarą dobrego zdrowia ryb moim zdaniem jest brak oznak chorób oraz dobra kondycja i długowieczność obsady a nie ciągłe sprawdzanie parametrów wody. Oczywiście jest to podkreślam tylko moje zdanie i każdy możę się z tym nie zgodzić.Co do podłoża dla kirysków mój żwir jest rzeczny (czytaj naturalny) czyli ma różne frakcje od0,1mm-4mm.i jest praktycznie pół na pół z piachem (nawiasem mówiąc nie sądzę żeby w małych rzeczkach i strumieniach Wenezueli i Trynidadu na dnie leżał tylko czysty piach) ,ale przy następnym czyszczeniu podłoża (by uspokoić twoją biotopową duszę ) zrobię
im kawałek piaskowego dna.pozdrawiam krajana nara!


Skocz do: